Recital organowy w Starym Klasztorze - 20 sierpnia

W ramach cyklu koncertów „Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze” z solowym recitalem organowym wystąpi tegoroczny absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej Radosław Kuliberda. Na łagiewnickich organach wykona dzieła barokowych niemieckich kompozytorów: Johanna Sebastiana Bacha i Nicolausa Bruhnsa. Zabrzmią wirtuozowskie preludia i fantazja, kunsztowne fugi i chorałowe preludium.

Koncert odbędzie się 20 sierpnia o godzinie 15.00 w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Łodzi Łagiewnikach, przy ul. Okólnej 185.

Wstęp wolny.

Radosław Kuliberda w tym roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi, w klasie organów prof. dr hab. Ireny Wisełki-Cieślar oraz dra hab. Krzysztofa Urbaniaka. Uczestniczył w licznych kursach i seminariach organowych oraz aktywnie koncertuje w kraju i za granicą. Jest laureatem konkursów organowych. Jego osiągnięcia w tym zakresie to: I miejsce na IV Regionalnych Spotkaniach Organowych (Łódź, 2011), I miejsce na VIII Białostockim Festiwalu Młodych Organistów (Białystok, 2011) oraz II miejsce na Konkursie Improwizacji Organowej w ramach XXVII Legnickiego Conversatorium Organowego (Legnica, 2013). Obecnie pracuje na stanowisku organisty Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego św. Mateusza w Łodzi.

Więcej informacji o koncercie: