Archidiecezja Łódzka
34. Piesza Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiego do Częstochowy
17:41 | 03.08.2017 | Wyświetleń: 1402

21 sierpnia Mszą św. o godz. 700 rozpoczniemy w parafii Św. Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim po raz trzydziesty czwarty Pieszą Pielgrzymkę z Aleksandrowa Łódzkiego do Częstochowy.

Oprócz mieszkańców Aleksandrowa, pielgrzymować będą również mieszkańcy Lutomierska, Kazimierza, Poddębic, Strykowa i okolic.

Pielgrzymi wejdą na Jasną Górę 24 sierpnia około godz. 1600. Będą uczestniczyć w uroczystościach Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej i powrócą do Aleksandrowa Łódzkiego autokarami 26 sierpnia około godz. 1900.

Hasłem pielgrzymki są słowa – JESTEŚMY ŻYWĄ KORONĄ MARYI. Dzięki hasłu i rozważaniom będziemy w drodze przygotowywać się do Jubileuszu 300-lecia koronacji wizerunku jasnogórskiego, oraz zawierzenia 8 września br. naszych parafii Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Będziemy również modlić się w intencji naszych rodzin, ludzi młodych, chorych – zmagających się z cierpieniem oraz w intencji naszych parafii i miejscowości, z których pochodzimy.

Zapisy ruszają 1 sierpnia i prowadzone są od poniedziałku do czwartku włącznie – w godzinach od 1000 do 1200 i 1600 – 1730, oraz w sobotę w godzinach 1000 – 1200 w kancelarii parafii Św. Archaniołów Rafał i Michała w Aleksandrowie Łódzkim, przy ulicy Wojska Polskiego 3. Prosimy przy zapisie podać PESEL. Udzielimy także niezbędnych informacji.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce i w przygotowaniach do niej. Liczymy na twój udział.