Archidiecezja Łódzka
XVI Niedziela Zwykła 23 VII 2017
12:00 | 22.07.2017 | Wyświetleń: 1077

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 23 lipca 2017 r.

Czas wakacji, który się już rozpoczął, to okazja do wielu duchowych przeżyć. Taką możliwością są rekolekcje w drodze, czyli piesze pielgrzymki. W naszej archidiecezji istnieje wiele okazji, żeby wziąć udział w takich dziełach.
W tym roku w całej archidiecezji pielgrzymujemy pod hasłem – JESTEŚMY ŻYWĄ KORONĄ MARYI. Dzięki hasłu i rozważaniom będziemy w drodze przygotowywać się do Jubileuszu 300-lecia koronacji wizerunku jasnogórskiego.
Archidiecezja Łódzka organizuje 15 pieszych pielgrzymek na Jasną Górę z różnych miast i miejscowości: Aleksandrowa Łódzkiego, Bełchatowa, Grocholic, Kaszewic, Koluszek, Łasku/Buczku/Szczercowa, Łodzi, Milejowa, Ozorkowa, Pabianic, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Sulejowa, Widawy i Zgierza.
Większość pielgrzymek udaje się na Jasną Górę na uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (26 sierpnia). Piesza Pielgrzymka Piotrkowska pielgrzymuje na wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (16 lipca), a Piesza Pielgrzymka z Tomaszowa Mazowieckiego na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia). Odbędzie się także już II. piesza Pielgrzymka Ewangelizacyjna z Pabianic, która uda się do Niepokalanowa (10-15 sierpnia). Zapisy i szczegółowe informacje o wszystkich pielgrzymkach będą dostępne we wszystkich ośrodkach duszpasterskich naszej archidiecezji.
92. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Wyjście pielgrzymki poprzedzi modlitwa-nowenna, która będzie odprawiana we wszystkich parafiach Łodzi. Zapisy rozpoczną się 12 sierpnia. Szczególna zniżka w tym roku – 30%, dotyczyć będzie członków wszystkich ugrupowań harcerskich (ZHP, ZHR, Skauci Europy).