Archidiecezja Łódzka
Trybsz k/Nowego Targu: Oaza Rodzin II stopnia
14:00 | 21.07.2017 | Wyświetleń: 1635

W Trybszu koło Nowego Targu trwają 15-dniowe rekolekcje Oazy Rodzin II stopnia. Domowy Kościół to rodzinna gałąź Ruchu Światło Życie.

Rekolekcje Oazy Rodzin II stopnia wprowadzają małżeństwa w biblijne podstawy chrześcijaństwa, w przeżycie spotkania z Bogiem w liturgii sakramentów, poprzez które Bóg uwalnia, wyprowadza z niewoli grzechów i daje udział w wolności i chwale dzieci Bożych. Ponadto wprowadza rodziny w przeżywanie liturgii jako źródła i szczytu, a zwłaszcza liturgii domowej, m.in. ucząc jak wspólnie przeżywać święta, niedziele, jak świętować w gronie rodziny, jak przeżywać poszczególne okresy liturgiczne, np. Adwent czy okres Wielkiego Postu. II stopień to również czas pogłębienia zagadnień duchowości małżeńskiej, czyli rodzinnego katechumenatu, realizowanego dzięki odkrywaniu roli zobowiązań jako szczególnych darów.

Ks. Mariusz Turczyński i diakon Kamil Gregorczyk wraz Ewą i Krzysztofem Andrzejakami odpowiadają za przygotowanie i realizację rekolekcji. W 4 dniu oazy tj. 19 lipca w otoczeniu pięknego górskiego krajobrazu na przełomie rzeki Białki sprawowane było nabożeństwo światła i wody.

Zapraszamy małżeństwa sakramentalne do pogłębiania więzi z Bogiem i małżonkiem wg zasad Domowego Kościoła. Na terenie Archidiecezji Łódzkiej kontakt do pary diecezjalnej Beata i Krzysztof Krawczykowie tel. 509 318 528.