Archidiecezja Łódzka
Odpust u świętych apostołów Piotra i Pawła w Łodzi
21:06 | 30.06.2017 | Wyświetleń: 1398

29 czerwca to data, która mocno tkwi w świadomości wszystkich parafian, przyjaciół i sympatyków Parafii pw Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi.

To święto patronów ale i nas wszystkich, którzy tworzymy tą wspólnotę. Obchody święta Parafii, rozpoczęła uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Bp. Ireneusza Pękalskiego. Powitanie uczestników spoczęło na barkach Proboszcza Ks. Wiesława Kamińskiego.

W wygłoszonej homilii bp Ireneusz mówił i istocie wiary począwszy od Apostołów po nas wszystkich. Liturgię swoim śpiewem ubogacał chór Harmonia a uroczystego charakteru dodawała obecność pocztów sztandarowych zaprzyjaźnionych parafii oraz kół pszczelarskich. Po Eucharystii, tradycyjnie był czas na podziękowania i szczególne wyróżnienia dla tych co nie szczędzą sił dla Parafii.

W tym roku nagrodzeni medalem „Zasłużony dla Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła”, to:
Paweł Kaniewski
Grzegorz Nadarzyński
Anna Sumińska
Tadeusz Smejda
Małgorzata Andrzejczak
Aldona i Sławomir Ziętala
Agnieszka i Michał Ejchmanowie
Monika i Grzegorz Winnicy

Na placu za świątynią na wszystkich czekała kiełbaska i kaszanka z grilla, popcorn. Atrakcją był również przyjazd motocyklistów, na których to motorach parafianie chętnie robili sobie zdjęcia. Punktem kulminacyjnym, było losowanie atrakcyjnych nagród, a wśród nich trzech rowerów górskich. Pomimo kapryśnej aury pogodowej, licznie przybyli parafianie, goście i przyjaciele Parafii, którzy mile spędzili czas w ramionach naszych patronów, Św. Apostołów Piotra i Pawła.