Archidiecezja Łódzka
Festyn Rodzinny w zgierskiej parafii
10:34 | 17.06.2017 | Wyświetleń: 1108

Już po raz dziewiąty odbył się Festyn Rodzinny w parafii pw. Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu. Festyn organizowany w parafii cieszy się dużym zainteresowaniem parafian, a także osób nie związanych z parafią.

Zgromadziło się kilkaset osób, wśród nich wiele rodzin, które w ten sposób zaplanowały spędzić czas wolny w niedzielne popołudnie. Podczas festynu, rodziny chętnie włączyły się w różne działania na rzecz parafii np. przygotowanie i wydawanie żurku, pieczenie kiełbasek wspólnie z młodzieżą, prowadzenie stoiska z losami, upieczenie ciast. Czas festynu umiliły występy dzieci i młodzieży ze zgierskich placówek oświatowych tj.: zespół wokalny z Miejskiego Ośrodka Kultury – Studia Wokalnego MIX and Coconus prowadzonego przez Julię Szwajcer, grupa taneczna ,,Topolinki ‘’ z Przedszkola nr 12 prowadzona przez panią Annę Helińską i Kingę Różalską, Jagoda Wróblewska i Klaudia Owczarczyk z Gimnazjum nr 2, Joanna Kisiel wspólnie z osobami prowadzącymi Jackiem Graczykiem, Agnieszką Miłosz i Julią Pawlak poprowadzili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zgierzu ,,Cantabile’’ prowadzony przez Wojciecha Bogusławskiego, Aleksandra Wasiak z Gimnazjum nr 2, Wioletta Cywińska, Nadia Olczak z przedszkola nr 7, Schola Melodyjki prowadzona pod przewodnictwem Beaty Pawłowskiej, Róża Wasiak, Szymon Wieczorek z Martyną Wieczorek oraz Oliwia Krusińska – artyści dostarczyli niezapomnianych wrażeń.

Podczas tegorocznego festynu było bardzo dużo nagród od sponsorów, różne książki, usługi fryzjerskie, kosmetyczne, pizza, obiady w restauracji, kawa w kawiarence. Główną nagrodą był rower, a także tablety, aparaty fotograficzne itp. Losowanie nagród dostarczało wiele emocji parafianom, a ks. proboszcz podczas losowania ,,podgrzewał atmosferę.’’

Głównym organizatorem festynu był ks. Tomasz Cyliński, wspólnie z grupą młodzieżową przy wsparciu ks. proboszcza i parafian.

Podczas festynu była możliwość poznania się, nawiązania kontaktów, rozmowy z duszpasterzami, wspólnego spędzenia wolnego czasu.