Archidiecezja Łódzka
W 30. rocznicę wizyty Papieża w Łodzi – przy łódzkim magistracie
14:25 | 13.06.2017 | Wyświetleń: 541

Na ścianie łódzkiego magistratu, w którym mieści się Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta Łodzi oraz siedziba Rady Miejskiej, przy głównej ulicy miasta (ul. Piotrkowska 104), znajduje się marmurowa tablica, upamiętniająca spotkanie Papieża Jana Pawła II z władzami miasta, które miało miejsce w Watykanie 21 maja 2003 roku.

W tym miejscu, od piętnastu lat, każdego 13 czerwca, tj. w dzień kiedy Honorowy Obywatel Miasta Łodzi odwiedził nasze miasto, gromadzą się władze miasta, województwa, duchowni i świeccy, aby wspominać ten wyjątkowy moment w historii miasta i diecezji.

Zobacz także:
Jan Paweł II: w imię Eucharystii, która jest chlebem żywota, pozdrawiam ten Kościół, miasto i diecezję!

-„Dziś przezywamy dokładnie 30. rocznicę wizyty Papieża Polaka w naszym mieście.” – mówił administrator Archidiecezji Łódzkiej. Słyszeliśmy o tym, że Papież przybywał do Polski wielokrotnie, ale tylko raz, na szlaku Jego papieskiej pielgrzymki pojawiła się Łódź.” – zaznaczył.

Biskup Marczak przytoczył także fragmenty wypowiedzi Ojca Świętego skierowane do dzieci na lotnisku „Lublinek”, obecnych w łódzkiej szwalni – włókniarek, ale także słowa skierowane do przedstawicieli świata nauki i kultury.

Zachęcił także zebranych, aby zechcieli zabrać ze sobą na pamiątkę dzisiejszego spotkania, niewielką książeczkę, w której zawarte zostały przemówienia papieskie wygłoszone w Łodzi.

Na zakończenie pierwszej części obchodów upamiętniających wizytę Papieża w Łodzi, złożono kwiaty pod pamiątkową tablicą znajdującą się przy łódzkim magistracie.

Druga część obchodów odbyła się świątyniach znajdujących się w miejscach, które pamiętnego 13 czerwca 1987 roku, odwiedził Następca Świętego Piotra.