Archidiecezja Łódzka
V Niedziela Wielkanocna 14 V 2017
12:00 | 13.05.2017 | Wyświetleń: 1249

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 14 maja 2017 r. 

1. Kuria Archidiecezji Łódzkiej zaprasza w piątek 19 maja na uroczystość poświęcenia pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem z 2010 r.
O godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej będzie sprawowana Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego, po której nastąpi poświęcenie pomnika na placu katedralnym.

2. Na prośbę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przestrzegamy przed nieuczciwymi handlowcami. W trakcie rozmów telefonicznych lub wizyt składanych w domach oszuści podają się za przedstawicieli administracji, gazowni, zakładu energetycznego lub dotychczasowych dostawców usług telekomunikacyjnych. Proponują rzekome obniżenie ceny za prąd, gaz czy abonament telefoniczny albo zasłaniają się potrzebą aktualizacji danych. W rzeczywistości podsuwają do podpisania nowe, często droższe, umowy. Nie zostawiają kopii dokumentów. Konsumenci orientują się, że zawarli umowę z nową firmą dopiero po otrzymaniu wysokich rachunków.

3. Ósme spotkanie z cyklu „PKB Młodych” (Praktyczna Korzyść Błogosławieństw) odbędzie się w piątek 19 maja o godz. 19.00 w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) na temat: Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie (Mt 5, 10). Poprowadzi je ks. dr Przemysław Góra – diecezjalny duszpasterz młodzieży.

4. Wspólnota Macierzanek zaprasza młode mamy wraz ze swoimi dziećmi do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łodzi-Teofilowie na spotkania, które odbywają się w każdą trzecią sobotę miesiąca o godz. 15.00. Spotkania te mają na celu dzielić się swoim doświadczeniem z innymi oraz wspólne wzrastanie, również na płaszczyźnie religijnej.
(Więcej informacji o Macierzankach znajduje się na stronie: www.macierzanki.pl oraz na profilu Facebookowym Macierzanek.)

5. Zbliża się XXII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Łódzkiej do Sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach (27 maja). Uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański. Po homilii nastąpi uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, do którego zaproszone są wszystkie małżeństwa niezależnie od stażu. Jubilaci dodatkowo po błogosławieństwie końcowym otrzymają „Pamiątkę Jubileuszu – odnowienia przyrzeczeń małżeńskich ”. Do uczestnictwa w pielgrzymce serdecznie zapraszamy rodziny ze wszystkich parafii naszej Archidiecezji, a w sposób szczególny członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Kościoła Domowego Ruchu Światło-Życie. Księży Proboszczów prosimy o pomoc w zorganizowaniu wspólnego przejazdu do pabianickiego sanktuarium. Każdej delegacji powinien przewodniczyć kapłan.
Program:
10.30 – 11.00 – Marsz dla Życia – wyrusza z parafii pw. Św. Mateusz do Sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego
12.00 – Liturgia Eucharystyczna w Sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego w Pabianicach
14.00 – 15.00 – wspólna agapa (posiłek dla pielgrzymów)
15.00 – 21.00 – festyn rodzinny:
Scena i Plac przy kościele
15.00 – dialogi Księdza Biskupa Marka Marczaka z dziećmi, występy muzycznych zespołów parafialnych
17.30 – Nabożeństwo Majowe na placu kościelnym
18.30 – koncert ewangelizacyjny
20.00 – wybór szczęśliwego uczestnika festynu, tańce chrześcijańskie
21.00 – Apel Jasnogórski, zakończenie festynu
Sprzedaż cegiełek – dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na sfinansowanie kolonii dla dzieci z rodzin wielodzietnych ; cegiełki biorą udział w konkursie „Parafianin z Sercem” i walczą o cenne nagrody(skuter, rower mała kózka )
Atrakcje festynu:
Strefa zabawy:
trampolina, dmuchańce, ogród św. Franciszka – mini zoo, gry i zabawy dla najmłodszych, stoisko raj- Mundek zabawy i gry, rycersko – patriotyczne
Strefa sportu:
mecz piłkarski – godz. 16.00-17.00 boisko, strzelnica
Strefa zdrowia:
punkt PCM – pomiar ciśnienia, cukru
Strefa żywienia:
grill, ciasto, kawa, herbata, sklepik: lody, popcorn, wata cukrowa