Archidiecezja Łódzka
U Królowej Polski w Bedoniu
15:54 | 04.05.2017 | Wyświetleń: 1673

3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski to jednocześnie dzień patronki Parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Bedoniu.

Przy udziale kilkunastu księży, zaproszonych gości i tłumnie zgromadzonych parafian, uroczystej Sumie odpustowej przewodniczył ks. Marcin Majsik, moderator diecezjalny Domowego Kościoła oraz wikariusz Parafii Miłosierdzia Bożego w Łodzi.

W kazaniu odpustowym ks. Marcin Majsik wskazał wiernym konkretne sposoby na zachowanie bliskości z Panem Bogiem i Maryją w naszym życiu. Pierwszym sposobem ma być noszenie ze sobą różańca oraz modlitwa w różnych sytuacjach życia, która pozwala zachować łączność z Jezusem. Kolejna metoda wskazana jest na samym obrazie Matki Boskiej Królowej Polski, gdzie Dzieciątko trzyma Pismo Święte. I właśnie lektura Pisma ma być ważna dla wierzących szczególnie teraz, w Tygodniu Biblijnym.

Uroczystości parafialne nie zakończyły się na Mszy Świętej. Oprócz tradycyjnych, odpustowych atrakcji dla najmłodszych, w związku z datą 3 maja, wręczone zostały odznaczenia patriotyczne, odbył się również piknik patriotyczny oraz poświęcone zostały pojazdy.