Archidiecezja Łódzka
Pielgrzymują, modląc się za Łódź i region
10:57 | 13.05.2017 | Wyświetleń: 1021

„Ku trzeźwości narodu” to hasło XXVI pieszej pielgrzymki z łódzkiej katedry do grobu bł. ojca Rafała Chylińskiego w Łagiewnikach. Pielgrzymka ta, odbywa się co roku w drugą sobotę maja, a jej głównym celem jest modlitwa w intencji trudnych problemów miasta i regionu.

O godzinie 9:00 w katedrze św. Stanisława Kostki, zgromadzili się wierni wraz ze swymi duszpasterzami, którzy po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie księdza biskupa seniora Adama Lepy, wyruszyli w drogę.

Zwracając się do podejmujących trud pielgrzymowania, biskup senior powiedział: -„każdy i każda z was, drodzy bracia i siostry, udaje się w tej pielgrzymce z jakimiś osobistymi intencjami, zamiarami, a może marzeniami, mając na uwadze potrzeby swoje i swoich bliźnich, najbliższych. Niech zatem te wasze oczekiwania spełnią się z Bożą pomocą i za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej, bo to jest Jej dzień!” – zakończył.

Pątnicy przechodząc przez centrum niespełna milionowego miasta, chcą zwrócić uwagę jego mieszkańców na to, że antidotum na trudności codziennego życia jest Pan Bóg, że tylko On może pomóc.

„Do Łagiewnik idę dziś wraz z rodzicami.” – mówi Janek Kornacki. Pielgrzymujemy tym szlakiem co roku, jednak dziś modlę się w sposób szczególny, jak głosi hasło, o trzeźwość narodu. Jestem gimnazjalistą i modlę się za moich kolegów, by byli wolni od nałogów.” – dodaje.

Jak dowiadujemy się od ks. Marcina Majdy, diecezjalnego moderatora Ruchu Światło-Źycie, wspólne pielgrzymowanie zakończy się Eucharystią, a następnie zawierzeniem miasta i jego mieszkańców przy grobie bł. Rafała Chylińskiego, w Sanktuarium św. Antoniego w łódzkich Łagiewnikach.

Pielgrzymkę, jak co roku, zorganizowała Diakonia Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie.