Dzień polsko-ukraiński u Piotra i Pawła

Dzień polsko-ukraiński organizuje 4 czerwca rzymskokatolicka parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi. Będzie Msza z kazaniem greckokatolickiego diakona, wykład o Kościele grekokatolickim, dyskusja o trudnych sprawach z przeszłości, a na zakończenie barszcz ukraiński z uszkami.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 Mszą świętą łacińską, z kazaniem po polsku i ukraińsku (wygłosi je subdiakon Kościoła grekokatolickiego, Volodymyr Mosorov). Po liturgii zaplanowany jest wykład o. Mosorova „Kościół grekokatolicki - próba polsko-ukraińskiego zbliżenia”. „Po wykładzie będzie czas na zadawanie pytań, także tych najtrudniejszych, związanych z czarnymi kartami naszej wspólnej historii” - podkreśla ks. Wiesław Kamiński, proboszcz par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi.

Na zakończenie parafialna kuchnia serwować będzie barszcz ukraiński z uszkami, przygotowany przez Ukraińców.