Archidiecezja Łódzka
Bieg św. Rodziny w Łodzi
21:51 | 22.05.2017 | Wyświetleń: 1072

W dniu 28 maja 2017 roku o godzinie 15.00 zapraszamy na Bieg Rodzinny na dystansie około 600 metrów (bez rywalizacji), a o godzinie 17.00 na „II Bieg Świętej Rodziny-biegniemy dla Olka” na dystansie około 5 km, którego trasa przebiegać będzie ulicami Retkini.

Start sprzed kościoła Świętej Rodziny mieszczącego się przy al. Kard. Stefana Wyszyńskiego 41a. Limit uczestników to 200 osób.

Opłata za bieg rodzinny to dobrowolna wpłata do puszki. Opłata za bieg główny wynosi 15 zł (lub dowolna wyższa kwota wg własnego uznania). Dochód uzyskany z obu biegów będzie przeznaczony w całości dla 3-letniego Olka Sitarza, podopiecznego Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Olek urodził się we wrześniu 2014 roku w Łodzi i od urodzenia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu I (SMA-I). Jest to postępująca choroba nerwowo-mięśniowa uniemożliwiająca właściwy rozwój fizyczny dziecka. Olek nie siedzi samodzielnie, nie porusza się, ale jest bardzo pogodny i ciekawy świata. Niedawno pojawiła się nadzieja dla dzieci takich jak Olek. W kilku miejscach na świecie testowany jest nowy lek na SMA-I. Pierwsze efekty są bardzo obiecujące. Olek zakwalifikowany został do leczenia nowym lekiem we Francji, był już dwukrotnie i widoczne jest wyraźne działanie leku. Dzięki objęciu programem badań, lek podawany jest Olkowi bezpłatnie, ale rodzina musi pokrywać koszty przelotu i pobytu w paryskiej klinice, która prowadzi leczenie. Udział w biegu to szansa na pomoc Olkowi w odmianie życia i powstrzymaniu rozwoju choroby.

W dniu zawodów przed plebanią będzie również możliwość zapisania się.Przewidujemy przyznanie nagród dla 3 najszybszych kobiet i mężczyzn. Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale.

Dla uczestników przewidujemy smaczny posiłek regeneracyjny. Wpłaty należy dokonać najpóźniej do 26 maja 2017 na niżej podane konto: 03 1020 3408 0000 4302 0405 5653 tytuł przelewu: „II Bieg Św. Rodzinbiegniemy dla Olka” oraz imię i nazwisko zawodnika.

Regulamin i formularze uczestnictwa będą dostępne na stronie Parafii http://swietarodzina.eu/ już wkróce.