Archidiecezja Łódzka
V Niedziela Wielkiego Postu 2 IV 2017
12:39 | 01.04.2017 | Wyświetleń: 1559

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 2 kwietnia 2017 r.

1. Kuria Archidiecezji Łódzkiej zaprasza serdecznie wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy podczas Łódzkiej Drogi Krzyżowej, która w tym roku odbędzie się w piątek 7 kwietnia o godz. 19.00. Po Mszy św. sprawowanej tego dnia w kościele stacyjnym pod wezwaniem świętej Faustyny, odkrywając w kolejnych stacjach Drogi Krzyżowej prawdę o człowieku będącym w relacji z miłosiernym Ojcem, przejdziemy ul. Piotrkowską do Bazyliki Archikatedralnej. Do wspólnej modlitwy zaproszeni zostali także duchowni i wierni świeccy bratnich Kościołów chrześcijańskich.

2. „Marsz dla Jezusa” odbędzie się w Niedzielę Palmową 9 kwietnia. Do udziału w nim zaproszona jest młodzież Archidiecezji Łódzkiej, szczególnie ci, którzy w tym roku przyjmują sakrament bierzmowania. Marsz rozpocznie się na Placu Wolności w Łodzi o godz. 13.30 zawiązaniem wspólnoty. Następnie po dojściu do archikatedry o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Marczaka Administratora Archidiecezji Łódzkiej.

3. Rekolekcje Wielkopostne dla Inteligencji w kościele OO. Jezuitów w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 60 rozpoczną się dzisiaj (2 kwietnia) i potrwają do środy (5 kwietnia). Nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. o godz. 18.00 na temat: Filary życia wewnętrznego człowieka wygłosi Ksiądz Biskup Wojciech Osial, Biskup Pomocniczy Diecezji Łowickiej.

4. W bieżącym roku przypada 77. rocznica Zbrodni Katyńskiej. Rocznica ta, tak bolesna dla Narodu i Kościoła polskiego, będzie obchodzona 6 kwietnia w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowej). O godz. 11.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Lepy zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji zamordowanych w 1940 roku oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Państwa Polskiego w Katyniu, Charkowie, Twerze, Kijowie i innych nieznanych miejscach na wschodzie. Po Mszy św. przy Pomniku Katyńskim odbędzie się uroczystość oficjalna z ceremoniałem wojskowym.

5. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza na czwarty Wieczór Maryjny, który odbędzie się w Wielki Poniedziałek 10 kwietnia o godz. 19.30 w siedzibie duszpasterstwa (ul. Ks. I. Skorupki 5, Łódź). Spotkanie pt.: Znak Niewiasty. Zbawienie ukryte w pięknie, piękno ukryte w świętości, świętość ukryta w pokorze poprowadzi ks. dr Wojciech Błaszczyk, wikariusz z parafii archikatedralnej w Łodzi.