Archidiecezja Łódzka
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 16 IV 2017
08:00 | 15.04.2017 | Wyświetleń: 1603

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego
16 kwietnia 2017 r. 

1. 15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci.
W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska, w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.
Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

2. Kuria Biskupia Diecezji Wrocławsko-Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego we Wrocławiu podaje do wiadomości, że od niedzieli 7 maja będą sprawowane w języku ukraińskim Msze św. wschodniego obrządku dla wiernych przybyłych w ostatnim czasie z Ukrainy:

  • w Piotrkowie Trybunalskim, o godz. 12.30, w dolnym kościele Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego (al. Armii Krajowej 19),
  • w Zgierzu, o godz. 16.00, w Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Męczennicy (pl. Jana Pawła II 11/13).

Jednocześnie przypominany, że w Łodzi, w kaplicy św. Krzysztofa przy kościele parafialnym Ojców Jezuitów pw. Najświętszego Imienia Jezus (ul. Sienkiewicza 60), w każdą niedzielę o godz. 9.00 sprawowane są również Liturgie w obrządku greckokatolickim.

3. We wtorek wielkanocny 18 kwietnia odbędzie się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Do udziału w niej zaproszeni są maturzyści Archidiecezji Łódzkiej ze swoimi duszpasterzami i katechetami.

Program pielgrzymki:
9.30 – Zawiązanie wspólnoty – aula Ojca Kordeckiego
Spotkanie ze studentami Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka”
Spotkanie z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego z Łodzi
Koncert ewangelizacyjny zespołu „Full Power Spirit”
11.30 – Czas wolny
12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Marczaka, Administratora Archidiecezji Łódzkiej – Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej
13.30 – Modlitwa zawierzenia bezpośrednio po Mszy św. – Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej