Archidiecezja Łódzka
Kościół stacyjny Wniebowzięcia NMP w Łodzi
11:56 | 04.04.2017 | Wyświetleń: 765

O tym czym że nawrócenie i miłosierdzie to wynik naszej wiary mówił Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski w Kościele stacyjnym, którym w poniedziałek 3 kwietnia był kościół Wniebowzięcia NMP w Łodzi.

Nawrócenie to nasze szczególne chrześcijańskie zadanie, które podejmujemy nie tylko w okresie Wielkiego Postu, ale również zawsze wtedy kiedy przystępujemy do sakramentu pojednania. Ale ten szczególny czas, który teraz przeżywamy kiedy staramy się odwrócić od naszych grzechów, a całym sercem zwrócić się do Boga- mówił Ksiądz Biskup Pękalski.

Naszym celem jest zbawienie, czyli życie, życie w pełni, na zawsze, czyli w wieczności. Podejmowanie trudu nawrócenia to pielgrzymka trudna i wymagająca, ale jednocześnie pełna nadziei.

Nawrócenie to dzieło wspólne Boga i człowieka. Bóg wzywa do nawrócenia, ale jednocześnie zsyła odpowiednie łaski i siły duchowe, by człowiek współpracując z nimi mógł rzeczywiście się nawrócić.

Nawrócenie jest także owocem wiary człowieka. Bo tylko ten, który wierzy, że Bóg odpuści mu grzechy, może się nawrócić. Nawrócenie to Boży dar, który jest znakiem tego, że Bóg jest Ojcem pełnym miłosierdzia. Nasze nawrócenie i nasze miłosierdzie zależy od tego jaka jest nasza wiara

Dalej mówił Ksiądz Biskup o tym, że Bóg nigdy nas nie potępia. I że właśnie rok miłosierdzia i otwarta przez papieża Brama Miłosierdzia jak również bramy otwierane w naszym mieście przez Księży Biskupów mają nam przypominać właśnie o tym, że Bóg zaprasza nas do skorzystania ze zdrojów zbawienia, że jest miłosierny, wybacza, ale to czy my sięgniemy po Jego miłosierdzie zależy tylko od nas. On otwiera dla nas bramy swojego miłosierdzia, ale to od nas zależy czy przez nie zdecydujemy się przejść.