Archidiecezja Łódzka
Stacja V – kościół św. Franciszka z Asyżu
13:23 | 07.03.2017 | Wyświetleń: 930

O tym czym jest Wielki Post i jak powinniśmy go przeżywać mówił Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski podczas V stacji na drodze pielgrzymowania do Kościołów Stacyjnych. Ksiądz Biskup sprawował wielkopostną Mszę Świętą w kościele św. Franciszka z Asyżu, w którym trwają Misje Miłosierdzia.

Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski podkreślił, że Wielki Post to czas pilniejszego słuchania słowa Bożego. Słowo Boże daje życie wieczne, jest doskonałe, pokrzepia duszę, raduje serca, olśniewa oczy. W Wielkim Poście Bóg kieruje do nas wymagające i trudne słowa wzywające nas do przemiany naszego życia. Jezus stawia wymagania i Jego mowa jest nie raz trudna. „ Kto spożywa moje ciało i pije moją krew ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Kto spożywa moje ciało i pije moją krew trwa we Mnie, a Ja w nim – mówi Jezus. Jego uczniom trudno było to zrozumieć i pojąć, wielu z nich się wycofało. Bo słowa Jezusa są wymagające- mówił Ksiądz Biskup.

Wielki Post to również czas pogłębiania wyobraźni miłosierdzia, bo Sąd Ostateczny będzie to osąd z naszej wrażliwości na innych, naszej wyobraźni miłosierdzia. Ksiądz Biskup przypomniał postać św. Faustyny odwołując się do trwających w parafii Misji Miłosierdzia. Przywołał również to co mówiła siostra Faustyna o swoich objawieniach. Jej droga była trudna i to co mówił do niej Jezus było trudne, ale On cały czas był z Nią i dawał Jej siłę, by szerzyć prawdę o Bożym miłosierdziu, a Ona Go słuchała i wypełniała Jego słowa.

Przeżywajmy ten czas Wielkiego Postu tak, byśmy umieli wsłuchiwać się w Boże słowa, nawet te najtrudniejsze, które On chce nam powiedzieć i czuwajmy nad naszą wyobraźnią miłosierdzia- mówił na zakończenie Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski.