Archidiecezja Łódzka
Stacja XXVII – kościół Zesłania Ducha Świętego
22:34 | 31.03.2017 | Wyświetleń: 916

O mądrości i pokorze serca, które powinny być wyznacznikami działania każdego wierzącego chrześcijanina, mówił ksiądz biskup senior Adam Lepa, podczas Mszy św. w kościele stacyjnym p.w. Zesłania Ducha Świętego przy Placu Wolności w Łodzi.

Cytując refren psalmu responsoryjnego powiedział: – „Pan zawsze bliski, dla skruszonych w sercu. Te słowa, oznaczają to, że im bardziej pokorny jest człowiek, tym staje się bliższy Panu Bogu. I sam Jezus Chrystus jest mu jeszcze bliższy.” – podkreślił biskup senior.

-„Jeśli serce człowieka jest mądre – mówił dalej Pasterz, to potrafi przebaczyć i nie pamiętać. Jeśli jest wrażliwe, to potrafi dostrzec każdego człowieka, nawet tego, który wyrządza krzywdę.” – zauważył.

Celebrans przypomniał, że Wielkopostne Kościoły Stacyjne, mają pewną swoją wyjątkowość, która związana jest z możliwością uzyskania w nich odpustu zupełnego, który „jest niewątpliwie wielkim darem Pana Boga dla człowieka” – dodał. „Uczestniczymy w liturgii Mszy świętej, w okresie Wielkiego Postu, będącym czasem szczególnej Bożej łaski i Bożego przebaczenia. A ze strony Chrystusa, czasem patrzenia na nasze serce.” – zakończył.

Przed błogosławieństwem, została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.