Autor: Antoni Zalewski
Stacja XX- Kościół NMP Królowej Polski

„Kto nie jest ze mną, jest przeciwko mnie. Musimy ciągle sprawdzać na ile trwamy w tym przymierzu z Bogiem zawartym na Chrzcie św.”- mówił Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek w Kościele NMP Królowej Polski.

Chrystus oczekuje naszej obecności, naszych otwartych serc i gotowości do przyjmowania Jego słowa. Trzeba mieć nastawienie na głos Boga. Pan Jezus mówi, że kto go miłuje to zachowuje jego przykazani. To sprawdzian czy słuchamy jego głosu, zachowując jego przykazania.

Św. Jan Paweł II zawsze przypominał o naszej wielkiej godności chrześcijańskiego powołania. Papież na drugi dzień po rozpoczęciu swojego pontyfikat mówił: „proszę was abyście pozostali wierni Chrystusowi i Kościołowi. Proszę was, abyście mocą tej wiary przeciwstawiali się wszystkiemu co uwłacza ludzkiej godności i obniża obyczaje chrześcijańskiego życia.”