Archidiecezja Łódzka
Stacja X- parafia Trójcy Przenajświętszej
21:02 | 12.03.2017 | Wyświetleń: 1205

Nawrócenie jest możliwe, bo nikt nigdy nie znajduje się poza zasięgiem Bożego Miłosierdzia. Tak było w przypadku św. Piotra i tak jest w życiu każdego z nas- mówił Ksiądz Biskup Marek Marczak w kolejnym dniu wielkopostnego pielgrzymowania.

Kolejna stacja na pielgrzymim szlaku to parafia Trójcy Przenajświętszej. Na początku słowa skierowanego do wiernych Ksiądz Biskup podkreślił, że w Kościele najważniejsi są wierni. Parafia ta jest parafią młodą, ale gromadzi każdego dnia rzeszę wiernych na modlitwie. Biskup Marczak przypomniał, że w tym dniu Kościołem Stacyjnym w Wiecznym Mieście jest bazylika św. Piotra. Można w tej bazylice podziwiać niezwykłe osiągnięcia ludzkości w dziedzinie sztuki, architektury, a nawet inżynierii. W kryptach pod bazyliką pochowano 91 papieży. Jednak najważniejszy tam jest Bóg. Podobnie jak tam na Watykanie, tak i w parafii Trójcy Przenajświętszej w Łodzi przemawia Bóg.

Bóg przemawia do nas w każdej świątyni. Bóg chce wchodzić w relację z człowiekiem. Bóg szuka miejsc i sposobów, aby do człowieka przemawiać- mówił dalej Ksiądz Biskup. Także człowiek szuka miejsca, aby spotykać się z Bogiem, jak choćby w tej świątyni.

Dalej bp Marczak przywołując postać św. Piotra uzmysłowił wiernym, że symbolizuje on każdego zwykłego Chrześcijanina, którego Bóg może powołać. Każdy z nas może zostać jego uczniem i głosić jego słowo. Św. Piotr mimo swoich ułomności jest opoką wiary na którym Chrystus zbudował swój Kościół. Na wierze każdego z nas Chrystus buduje Kościół. To od naszej wiary zależy życie tego Kościoła. Chrystus jest gwarantem, że Kościół ten będzie trwał, aż do skończenia świata. Jednak to jak wygląda życie Kościoła, to zależy od wiary każdego z nas.