Archidiecezja Łódzka
Odpust św. Kazimierza w parafii Stróża z poświęceniem odnowionego ołtarza św. Józefa
16:38 | 06.03.2017 | Wyświetleń: 3642

Jak co roku, 4 marca b.r., odbył się odpust św. Kazimierza w parafii Stróża. Dla wspólnoty parafialnej miał on w tym roku wyjątkowy charakter. Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczył niecodzienny Gość – J.E. Ks. Biskup Marek Marczak – Administrator naszej Archidiecezji.

IMG_2216

W swoim słowie skierowanym do zgromadzonych, ukazał sylwetkę św. Kazimierza, jako postaci szczególnej i wyjątkowej na ówczesne czasy, charakteryzujący się „prostą i pokorną pobożnością”. Dostojny Gość zwrócił wielokrotnie uwagę na problemy współczesnego wychowania, aby nie zagubić chrześcijańskiej tożsamości w kształceniu młodego pokolenia dziś, która uzależniona jest od kondycji duchowej rodziców.

IMG_2220

Po Eucharystii nastąpiło poświęcenie odrestaurowanego Ołtarza św. Józefa, który powrócił do parafii po kilku miesięcznej nieobecności.

IMG_2222

Tuż przed Mszą św. odpustową, mieszkańcy parafii wystawili tradycyjne przedstawienie zwane „Kaziukami”, które także przybliżyły postać patrona parafii.

IMG_2223 (2)

Poświęcenie odnowionego Ołtarza nie odbyłoby się bez finansowego wsparcia gminy Rząśnia i pana wójta Tomasza Stolarczyka oraz Wojewódzkiego Urzędu Marszałkowskiego – naszych „mecenasów kultury”.

V__7C39

Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Markowi Marczakowi mieszkańcy parafii jeszcze raz dziękują za wyjątkową obecność i dar modlitwy. Zapraszamy za rok.

V__A724