Archidiecezja Łódzka
I Niedziela Wielkiego Postu 5 III 2017
05:01 | 05.03.2017 | Wyświetleń: 1043

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 5 marca 2017 r.

1. II niedziela Wielkiego Postu, zwana ad gentes w Kościele polskim jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Hasło tego dnia: Gdzie misjonarze tam nadzieja zwraca uwagę, że misjonarze są apostołami nadziei opartej na wierze. Tam, gdzie docierają, odradza się i umacnia nadzieja. Są oni „dobrzy jak chleb”, jak napisał św. Brat Albert, dzieląc się tym, co posiadają.
Za tydzień w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Dzięki Waszej modlitwie i ofiarności misjonarze głoszą Ewangelię i budują wspólnoty wiary na wszystkich kontynentach.

2. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pomocy Społecznej wraz z grupą modlitewną Betania zaprasza chorych oraz pracowników Służby Zdrowia na spotkanie modlitewne do kaplicy Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi 8 marca o godz. 19.00.

3. Czuwanie wielkopostne dla młodzieży pod hasłem: „Idźcie i głoście jak święty brat Albert” odbędzie się w piątek 10 marca o godz. 18.30 w parafii p.w. św. Alberta w Łodzi. W programie: Droga Krzyżowa, konferencja ks. Przemysława Szewczyka, adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta.