Archidiecezja Łódzka
Kościół Stacyjny Najświętszego Serca Jezusowego Łódź- Julianów
21:15 | 24.03.2017 | Wyświetleń: 494

O hejcie, przebaczeniu i miłości Ewangelicznej, która wszystko zwycięża mówił Ksiądz Biskup Adam Lepa w kościele NSJ Julianów, podczas kolejnej już stacji pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych w Łodzi.

Jezus prosi nas w Ewangelii abyśmy miłowali drugiego człowieka. Ta miłość nie może się jednak ograniczać tylko do słów czy obietnic. Niestety żyjemy czasach, w których jest coraz więcej nienawiści. Dochodzi do zaplanowanych zamachów terrorystycznych. Giną dziesiątki ludzi. To jest owocowanie nienawiści- mówił Biskup Lepa.

Dzisiaj słowo nienawiść często zastępuję się słowem „hejt”- podkreślił Ksiądz Biskup. Hejterzy mówi się o ludziach, którzy szerzą nienawiść do drugiego człowieka. Powinniśmy się tym przejąć. Nie powinniśmy się rozgrzeszać, że u nas nie jest tak źle. Bo jest nienawiść. Szerzy się hejterstwo. I co raz trudniej nam się do tego przyznać i co raz trudniej się nam przebacza.  Dlatego wezwanie Jezusa do miłości bliźniego powinno nam towarzyszyć zawsze. Zwłaszcza wtedy gdy stajemy przed dylematem wybaczyć czy nie wybaczyć. Chrystus oczekuje od nas ludzkiej łaskawości. On który jest źródłem łaski, który sam jest łaską pragnie abyśmy my okazywali łaskę drugiemu człowiekowi. Potrzeba nam dzisiaj empatii, patrzenia na drugiego człowieka z jego punktu widzenia.

Biskup Lepa zaznaczył, że dlatego potrzebujemy tych stacji Wielkiego Postu, aby uporządkować swoje życie. Uporządkować relacje z innymi. Prośmy Boga o tą miłość Ewangeliczną, o miłość bezinteresowną. Prośmy o miłość, która obejmuje całego człowieka – jego duszę, jego umysł i jego serce. Dla tych, którzy mają problemy z przebaczeniem prośmy, by umieli spojrzeć na siebie krytycznie i wybaczyć a ci, którzy krzywdzą, by umieli przeprosić w imię miłości- mówił Ksiądz Biskup.