Archidiecezja Łódzka
Stacja IV – kościół Najświętszej Eucharystii
11:40 | 05.03.2017 | Wyświetleń: 897

„Nawrócenie to zawsze spotkanie z Jezusem w moim życiu. To prawdziwe spotkanie, podczas którego słyszę jego głos, czuję na sobie jego wzrok, tak jak w przypadku Mateusza. Pytanie czy do takiego spotkania w naszym życiu doszło. Czy spotkałem Jezusa w moim życiu?”- mówił Ksiądz Biskup Marek Marczak podczas IV spotkania w ramach Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych.

Na początku swojego słowa skierowanego do wiernych Ksiądz Biskup Marek Marczak przypomniał postać pierwszego proboszcza i budowniczego parafii Najświętszej Eucharystii, ks. Bohdana Papiernika. Był niezapomnianym, Bożym kapłanem, oddany ludziom. Skromny i mądry. Za działalność patriotyczno-duszpasterską w Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela w 2007 roku został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Krzyżem Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Ksiądz Biskup zaznaczył, że wierni w Wiecznym Mieście pielgrzymują dziś do Kościoła p.w. św. Augustyna. Kościół ten słynie z relikwii św. Moniki, matki św. Moniki, która wiele lat modliła się o nawrócenie swojego syna. Modlitwa ta była skuteczna, ponieważ św. Augustyn to jeden z najbardziej znanych i czytanych Ojców Kościoła. Wywarł on ogromny wpływ na nauczanie Kościoła. Także postać celnika Mateusza jest doskonałym przykładem klasycznego nawrócenia. Jego nawrócenie jest natychmiastowe. Zostawił wszystko, wstał i poszedł za Jezusem.

Każdy z nas mógłby wziąć za wzór swego nawrócenia właśnie św. Augustyna. Każdy z nas jest obarczony grzechem pierworodnym. Przez ten grzech mamy skłonność do zła, do upadania w grzech. Dlatego nawrócenie to zadanie dla każdego z nas bez względu na to kim jest. Pan Jezus przyszedł po to aby nawracać grzeszników, którymi my jesteśmy. Jezus chodzi pośród nas i próbuje tak jak św. Mateusza spotkać, dostrzec, popatrzeć mu w oczy i powołać.