Archidiecezja Łódzka
IV Niedziela Wielkiego Postu 26 III 2017
11:56 | 25.03.2017 | Wyświetleń: 1373

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 26 marca 2017 r.

1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy Społecznej serdecznie zaprasza w sobotę 1 kwietnia w godz. 10.00-13.30 na wielkopostny dzień skupienia do kaplicy Św. Krzysztofa przy kościele ojców Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60). Skupienie poprowadzi diecezjalny ojciec duchowny ks. dr Sławomir Sosnowski.

2. Misterium Męki Pańskiej ulicami Łodzi odbędzie się w piątek 31 marca. Rozpoczęcie nastąpi o godz. 19.00 w parku im. Henryka Sienkiewicza. Poszczególne stacje Misterium Męki Pańskiej będą odegrane przez młodzież z klaretyńskiej grupy pantomimy „Iuventus Dei” z Łodzi. Zakończenie na placu Wolności planowane jest około godziny 21.00.

3. Akademickie rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 2-5 kwietnia:
w Archikatedrze Łódzkiej; przewodniczyć im będzie ks. Damian Wyżkiewicz z parafii pw. św. Krzyża z Warszawy; temat rekolekcji: Przestań się lękać! O grzechu, wątpliwościach walce duchowej i dążeniu do szczęścia. W parafii pw. Św. Teresy i Św. Jana Bosko w Łodzi; przewodniczyć im będzie ks. Rafał Sikorski z Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny z Warszawy; temat rekolekcji: Pycha z Nieba spycha.

4. Caritas Archidiecezji Łódzkiej wydała kolejny numer bezpłatnej gazety „Bez Reszty”. Uprzejmie prosimy Księży Proboszczów o przekazanie gazety wiernym w parafii.

5. Centrum Służby Rodzinie przeprasza za opóźnienie w dostarczeniu druków Duchowej Adopcji. Związane jest ono z opóźnieniem, które nastąpiło w drukarni. W dzień Świętości Życia prosimy o przyjęcie przyrzeczenia Duchowej Adopcji od osób chcących podjąć to duchowe dzieło i wręczenie im deklaracji, które przyniosą w niedzielę. Deklaracje można przesłać do CSR przy ul. Broniewskiego 1a w Łodzi. Wystarczy przekazać informację, mailowo lub telefonicznie, ile osób z parafii przystąpiło do Duchowej Adopcji.  www.csr.org.pl, Archidiecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego – tel.: 533 306 855

6. Parafia Św. Wojciecha w Łodzi przy ul. Rzgowskiej 242 pragnie serdecznie zaprosić na Koncert Pasyjny w XII. rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II, który odbędzie się 2 kwietnia o godz. 18.00. W trakcie koncertu zostaną zaprezentowane pieśni pasyjne ze światową prapremierą Cezarego Kurowskiego Stabat Mater oraz utwory o tematyce papieskiej. Wystąpią: Stowarzyszenie śpiewacze Canto Alegre, Olga Maroszek – solista Teatru Wielkiego w Łodzi i w Poznaniu, Marta Pacholczyk – obój, Jan Kondratowicz – dyrygent.

7. Duszpasterstwo Pracowników Nauki Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na spotkanie pracowników wyższych uczelni. Będzie miało ono miejsce we wtorek 28 marca br. o godz. 1900 w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka” (Łódź, ul. ks. I. Skorupki 5). Program wtorkowego spotkania będzie następujący:
godz. 1900 – Eucharystia.
godz. 1945 – koncert wielkopostny.