Archidiecezja Łódzka
II Niedziela Wielkiego Postu 12 III 2017
11:27 | 11.03.2017 | Wyświetleń: 1401

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 12 marca 2017 r.

1. 13 marca 2013 roku, w godzinach wieczornych, świat poznał nowego papieża, którym został Ojciec Święty Franciszek. Od tego momentu nieprzerwanie trwamy na modlitwie za nowego następcę Św. Piotra. W 4. rocznicę wyboru w Archikatedrze Łódzkiej o godz. 12.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Papieża, której przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski. Zechciejmy również w tym dniu pamiętać w osobistej modlitwie o Piotrze naszych czasów.

2. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny jest Patronem Archidiecezji Łódzkiej. W tym roku, zgodnie z przepisami liturgicznymi, uroczystość ku czci naszego Patrona przypada w poniedziałek 20 marca. Mszy św. sprawowanej tego dnia o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej łódzkiej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc, Metropolita Katowicki. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla Archidiecezji Łódzkiej.
Do wspólnotowej modlitwy niech czują się zaproszeni kapłani, osoby życia konsekrowanego, klerycy i wszyscy wierni świeccy. W szczególny sposób zaproszenie skierowane jest do członków duszpasterskich i ekonomicznych rad parafialnych oraz do szkół, ruchów i innych grup parafialnych.

3. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza na drugi Wieczór Maryjny, który odbędzie się w poniedziałek 13 marca o godz. 19.30 w siedzibie duszpasterstwa (ul. Ks. I. Skorupki 5, Łódź). Spotkanie pt.: Stabat Mater Dolorosa. Czy Maryja była z Jezusem w Jego Męce? poprowadzi ks. Marian Chalecki, salezjanin z Duszpasterstwa Akademickiego „Węzeł”.

4. Szóste spotkanie z cyklu „PKB Młodych” (Praktyczna Korzyść Błogosławieństw) odbędzie się w piątek 17 marca o godz. 19.00 w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) na temat: Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą (Mt 5, 8). Poprowadzi je, odpowiadając na pytania młodzieży, ojciec Piotr Bęza, Prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów.

5. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy Społecznej zaprasza na comiesięczny dzień skupienia w niedzielę 19 marca do parafii pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi (przy Placu Niepodległości). Rozpoczęcie o godz. 16.30 w salce dolnego kościoła.

6. Dyrekcja powstającej Katolickiej Szkoły Podstawowej i istniejącego od 25 lat Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łodzi (znane wcześniej jako: Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II) pragnie poinformować o naborze uczniów do wszystkich klas szkoły podstawowej i pierwszej klasy liceum na rok szkolny 2017/18 i zaprosić na Drzwi Otwarte w dniu 25 marca w godz. 10.00-12.00. Podczas nauki jest możliwość korzystania z bursy prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Bliższe informacje znajdują się na plakacie zamieszczonym w gablocie parafialnej oraz stronie internetowej szkoły.

7. We wtorek wielkanocny 18 kwietnia odbędzie się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Do udziału w niej zaproszeni są maturzyści Archidiecezji Łódzkiej ze swoimi duszpasterzami i katechetami.
Program pielgrzymki:
9.30 – Zawiązanie wspólnoty – aula Ojca Kordeckiego
Spotkanie ze studentami Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka”
Spotkanie z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego z Łodzi
Koncert ewangelizacyjny zespołu „Full Power Spirit”
11.30 – Czas wolny
12.00 – Eucharystia – Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej
13.30 – Modlitwa zawierzenia bezpośrednio po Mszy św. – Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej
Zakończenie pielgrzymki