Archidiecezja Łódzka
To czas rewizji naszego życia- Abp Ziółek w par. św. Anny
13:31 | 14.03.2017 | Wyświetleń: 1074

Wielki Post to rewizja naszego życia i odnajdywanie Bożego Miłosierdzia- mówił Ksiądz Arcybiskup senior Władysław Ziółek podczas Mszy Świętej sprawowanej w kościele św. Anny, który stał się kolejną stacją na drodze pielgrzymowania do Kościołów Stacyjnych.

Wielki Post to dla nas czas głębszej refleksji oraz odkrywania na nowo naszej chrześcijańskiej tożsamości, dlatego powinniśmy w tym czasie odbyć podróż do naszego wnętrza. To swego rodzaju rewizja naszego życia. Takie pochylenie się nad sobą pozwala dostrzec dobro, które w nas jest. To dobro trzeba w sobie umacniać, rozwijać, trzeba się tym dobrem dzielić z innymi i budować we wspólnocie z innymi, lepszy, bardziej Boży świat- mówił Arcybiskup Ziółek.

Spojrzenie w nasze wnętrze to także okazja do przyjrzenia się swoim słabościom, nie można tego pomijać czy nie dostrzegać- podkreślał Ksiądz Arcybiskup. Nasze grzechy, niedostatki w zakresie wiary i moralnej postawy muszą być przez nas zauważone, bo tylko wtedy będziemy mogli podjąć z nimi walkę o przemianę naszych serc. Trzeba te grzechy nazwać po imieniu, aby dzięki Bożej łasce, móc się z nich wyzwolić.

Chrystus wzywa nas byśmy stawali się do Niego podobni. I choć wie, że nasza dusza jest obciążona grzechem, rzuca nam to wyzwanie, byśmy dążyli do doskonałości, do Boga, na którego obraz i podobieństwo zostaliśmy stworzeni. Dlatego daje nam wskazówki.

Okres Wielkiego Postu to również czas zrewidowania naszych relacji z bliskimi, z współpracownikami , z tymi których spotykamy na co dzień. To czas w którym powinniśmy przyjrzeć się tym relacjom i zadać sobie pytanie czy robimy wszystko to co powinniśmy robić dla tych osób- mówił Metropolita senior.

Taka rewizja naszego życia, naszej duszy, naszych relacji może nas doprowadzić do potrzeby Bożego miłosierdzia, Bożej miłości, tej która nas oczyszcza wewnętrznie, która daje nam siłę,  abyśmy mogli to co wynika z naszego chrześcijańskiego powołania przyjmować co dzień i realizować wedle tego co odczytujemy jako swoje powołanie, w określonym miejscu i czasie- zakończył Ksiądz Arcybiskup Ziółek.