Archidiecezja Łódzka
Bp Lepa: Chrystus zawsze nam pomaga, żebyśmy szli właściwą drogą.
14:25 | 17.03.2017 | Wyświetleń: 620

Musimy w naszym życiu uporządkować hierarchię naszych wartości- mówił Ksiądz Biskup Adam Lepa w Kościele Matki Bożej Jasnogórskiej, który był kolejnym Kościołem Stacyjnym.

W słowie skierowanym do wiernych Ksiądz Biskup podkreślał, że tylko wtedy kiedy Jezus jest w naszym życiu na pierwszym miejscu, to wszystko inne nabiera właściwego znaczenia.

Te dni Wielkiego Postu nabierają wyjątkowego znaczenia, także dzięki Kościołom Stacyjnym do których pielgrzymujemy. To miejsce Eucharystii pomaga nam zrozumieć dokładniej, co naprawdę w naszym życiu powinno być stawiane na pierwszym miejscu, aby być gotowym.

Dalej bp Lepa przypomniał zmarłego w ubiegłym roku muzyka Leonarda Cohena. Utwór otwierający ostatnią płytę tego wybitnego muzyka to „Jestem gotów Panie”. Nie wiemy co będzie naszym ostatnim czynem, ostatnim działaniem. Wiemy jednak, że zawsze czeka na nas Jezus Chrystus i zawsze nam pomaga, żebyśmy właściwą drogą szli do celu. Abyśmy już tutaj mogli mu powiedzieć dzięki jego łasce i natchnieniom- jestem gotów.