Archidiecezja Łódzka
VIII Niedziela Zwykła 26 II 2017
22:51 | 25.02.2017 | Wyświetleń: 1386

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 26 lutego 2017 r.

1. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przypada w tym roku w Środę Popielcową 1 marca. Tego dnia w Archikatedrze Łódzkiej o godz. 18.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i niezłomnych żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. W trakcie uroczystości wspomnimy bohaterów, więzionych i prześladowanych przez Służbę Bezpieczeństwa, katowanych i przetrzymywanych w więzieniach, skazywanych w sfingowanych procesach sądowych, potajemnie mordowanych; tych, których groby są odkrywane bądź nadal poszukiwane. Eucharystii przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Adam Lepa.

2. Nabożeństwa Gorzkich Żali animowane przez chór i orkiestrę młodzieżową Archidiecezji Łódzkiej odbywać się będą podobnie jak w latach ubiegłych w I, III i V niedzielę Wielkiego Postu (tj. 5 marca, 19 marca i 2 kwietnia) o godz. 18.00 w Archikatedrze Łódzkiej.

3. Caritas Archidiecezji Łódzkiej informuje: W Środę Popielcową rozpoczyna się kolejna edycja akcji Jałmużna Wielkopostna – do parafii przekazane zostały skarbonki Jałmużny Wielkopostnej oraz plakaty. W Środę Popielcową przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na wsparcie charytatywnych działań Caritas.
Trwa okres rozliczeń podatku za 2016 rok – zachęcamy do przekazania 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Łódzkiej jako Organizacji Pożytku Publicznego. Podobnie jak w ubiegłych latach Caritas pomaga rozliczać PITy. Szczegółowe informacje znajdują się w piśmie Caritas do Księży Proboszczów.

4. Misterium Męki Pańskiej ulicami Łodzi odbędzie się w piątek 31 marca o godz. 19.00. Początek w parku im. Henryka Sienkiewicza, zakończenie na Placu Wolności.

5. Marsz dla Jezusa z racji przypadającego XXXII Światowego Dnia Młodzieży obchodzonego w Kościołach lokalnych odbędzie się w Niedzielę Palmową 9 kwietnia. Początek o godz. 13.30 na Placu Wolności w Łodzi, zakończenie w Archikatedrze Łódzkiej uroczystą Eucharystią z udziałem młodzieży Archidiecezji Łódzkiej.