Archidiecezja Łódzka
VII Niedziela Zwykła 19 II 2017
19:34 | 18.02.2017 | Wyświetleń: 1266

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 19 lutego 2017 r. 

1. W następną niedzielę, 26 lutego (ostatnią niedzielę karnawału), rozpoczniemy jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który rozpocznie Narodowy Kongres Trzeźwości pod hasłem: Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu. Kongres jest wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa.

2. Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Muzycznej I stopnia Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Łodzi na Dąbrowie informuje o zapisach uczniów do klas: pierwszej, czwartej i siódmej szkoły podstawowej oraz pierwszej klasy liceum i szkoły muzycznej na rok szkolny 2017/2018. Więcej o szkole można dowiedzieć się podczas „drzwi otwartych” 21 lutego i 29 marca w godz. 17.00-19.30, podczas których odbędzie się prezentacja szkoły i spotkanie informacyjne o godz. 18.00. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie zamieszczonym w gablocie oraz na folderach. Zgłoszenia kandydatów dokonujemy w sekretariacie szkół (ul. Nałkowskiej 2, Łódź, tel. 42 643 46 12, 501 489 016, www.spsk.pl).

3. Kuria Metropolitalna Łódzka organizuje pielgrzymkę do Fatimy z racji 100-lecia objawień Matki Bożej. Wspólny program w sanktuarium w Fatimie dla wszystkich grup Archidiecezji Łódzkiej będzie w terminie 17-20 października 2017 roku. Organizatorem jest Franciszkańskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe Patron Travel Sp. z o.o. W załączniku dołączony jest program ramowy trzech oddzielnych grup autokarowych:
grupa pierwsza: 15-21 października,
grupa druga: 16-22 października,
grupa trzecia: 16-22 października.

4. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi zwraca się z prośbą o wsparcie w działaniach promujących narzędzie informatyczne „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” poprzez wywieszenie w gablotach przygotowanych plakatów. Działania te wpłyną pozytywnie na kształtowanie poczucia bezpieczeństwa w województwie łódzkim. Ten interaktywny projekt odzwierciedla, za pomocą rozwiązań graficznych i opisowych, zagrożenia rozpoznane i zgłaszane przez mieszkańców regionu łódzkiego. Można na niej zaznaczyć m.in.:
zagrożenia w ruchu drogowym,
rejony wymagające zwiększenia obecności Policji,
rodzaje czynów zabronionych,
niepokojące sytuacje wymagające sprawdzenia przez Policję,
inne informacje mogące pomóc Policji w zapewnieniu bezpieczeństwa lokalnym społecznościom.