Wyświetleń: 2016
V Niedziela Zwykła  5 II 2017

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 5 lutego 2017 r.

1. Dnia 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy obchodzić XXV Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Towarzyszyć nam będzie hasło: „Zdumienie tym, czego dokonuje Bóg: «wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny» (Łk 1, 49)”. W tym dniu o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski. Kuria Metropolitalna Łódzka zaprasza do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy niosą chorym ulgę w cierpieniu.

2. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku rozpoczyna zapisy na rok szkolny 2017/2018. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy, przyjmowani są uczniowie po ukończonym gimnazjum i przygotowaniu muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie. Szkoła stawia sobie za cel wykształcenie profesjonalnej kadry organistów i muzyków przygotowanych zarówno do pracy w parafii jak i do podjęcia studiów muzycznych.

3. Kuria Metropolitalna Łódzka organizuje pielgrzymkę do Fatimy z racji 100-lecia objawień Matki Bożej. Wspólny program w sanktuarium w Fatimie dla wszystkich grup Archidiecezji Łódzkiej będzie w terminie 17-20 października 2017 roku. Organizatorem jest Franciszkańskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe Patron Travel Sp. z o.o. W załączniku dołączony jest program ramowy trzech oddzielnych grup autokarowych:
grupa pierwsza: 15-21 października,
grupa druga: 16-22 października,
grupa trzecia: 16-22 października.