Archidiecezja Łódzka
Młodzież z parafii Marzenin na zimowiskach
12:10 | 04.02.2017 | Wyświetleń: 764

W dniach 19-21 stycznia odbył się zimowy wyjazd do Łapsz Niżnych (miejscowości położonej ok. 36 km od Zakopanego), w którym uczestniczyły wspólnoty parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Marzeninie tj. ministranci, schola dziecięco-młodzieżowa „Wniebowianki”, szkolne koło „Caritas” oraz grupa młodzieżowa.

W drodze do urokliwego miasteczka uczestnicy wraz z opiekunami: ks. Mateuszem Jaroszyńskim, p. Dorotą Burzyńską, p. Kariną Miśkiewicz oraz p. Urszulą Malinowską odwiedzili kopalnię soli w Bochni, w której m.in. mieli okazję do przejażdżki górniczą kolejką wąskotorową i do wysłuchania wielu ciekawostek historycznych. Po dotarciu do przytulnego ośrodka wypoczynkowego „Łapszańska Ostoja” w Łapszach Niżnych powitali ich mili gospodarze, którzy zadbali o ich pobyt i przepyszne posiłki. W międzyczasie dzieci i młodzież uczestniczyły również w nabożeństwach w tamtejszym kościele pw. św. Kwiryna.

Drugi dzień wyjazdu obfitował przede wszystkim w atrakcje rekreacyjne. Z samego rana młodych uczestników czekała wyprawa na wzgórze, gdzie znajdował się rezerwat jeleni mandżurskich. Potem zaś udali się na wycieczkę na lodowisko oraz na basen w Białce Tatrzańskiej. Po powrocie do ośrodka uczestniczyli w „pogodnym wieczorze”, w czasie którego dziewczęta z parafialnej grupy młodzieżowej prowadziły różnorodne zabawy integracyjne, pląsy i śpiewy. Podczas ostatniego dnia wyjazdu w drodze powrotnej wycieczkowicze odwiedzili także Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie między innymi uczestniczyli w Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Trzydniowy pobyt w Łapszach Niżnych był wyjątkową okazją do integracji wspólnot parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Marzeninie. Ten pełen pozytywnych wrażeń i radości czas z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników wyjazdu.