Archidiecezja Łódzka
Zaproszenie na kolędowanie do parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi
09:55 | 02.01.2017 | Wyświetleń: 971

Parafia p.w. św. Alberta na Widzewie pragnie zaprosić do udziału we wspólnym śpiewaniu polskich kolęd i pastorałek. Kolędowanie odbędzie się tradycyjnie 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, o godzinie 16:00. Gościom przypominamy, iż wieczorna msza święta jest odprawiana o godzinie 18:30.

Wykonawcami utworów będą wszyscy obecni w tym czasie w kościele. Aby umożliwić czynny udział, tekst utworów będzie wyświetlany, zaś muzyczne wsparcie zapewnią parafialne grupy muzyczne.

Pomysł na wspólne kolędowanie zrodził się w ubiegłych latach, gdy podczas spotkań opłatkowych w mniejszych grupach uczestnicy sięgali do śpiewników i nucili o narodzinach Chrystusa.

Pierwsze ogólnoparafialne kolędowanie odbyło się w 2015 roku i ku ogólnej radości – cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i frekwencją. Mamy nadzieję, że termin Uroczystości Objawienia Pańskiego („Trzech Króli”) na trwałe zagości w kolędowym parafialnym kalendarzu.

Śpiew kolęd to nasza piękna polska tradycja, chętnie czynimy to w naszych domach, w gronie rodziny i przyjaciół. Chcielibyśmy 6 stycznia przypomnieć ten zwyczaj – zapraszamy nie tylko rodzinę parafialną, ale wszystkich, którzy chcą wraz z nami radować się z daru Bożego Narodzenia.