Wyświetleń: 1972
Spotkanie opłatkowe łódzkiej Rodziny Radia Maryja  2017

Jak co roku Łódzka Rodzina Radia Maryja w niedzielne popołudnie 15 stycznia 2017 r. o godz. 15,00 spotkała się na opłatku  w Łodzi-Teofilowie w par. M.B. Bolesnej gdzie posługę pełnią Ojcowie Pasjoniści. Po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15,00 odprawiona została msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. bp. Marka Marczaka, biskupa pomocniczego archidiecezji łódzkiej, a także z uczestnictwem gościa z toruńskich mediów o. Piotrem Dettlaffem CSsR.

J.E. ks. bp Marczak w homilii nawiązał do Ewangelii z tego dnia o chrzcie udzielanym w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, podczas którego należy się oczyścić, a dopiero pójść i zobaczyć Mesjasza."We współczesnym kościele, we wszystkich dziełach: Radio Maryja, Telewizja Trwam i pozostałe są tym współczesnym Janem Chrzcicielem... To te dzieła doprowadzają Polaków do Zbawiciela i głoszą Prawdę Ewangeliczną" - m.in. powiedział przewodniczący Eucharystii. Gospodarz spotkania o. Artur Kiliszek proboszcz parafii w słowach podziękowania zachęcał nas, abyśmy byli dobrymi świadkami Jezusa Chrystusa i w Prawdzie głosili Ewangelię Bożą. Życzył wszystkim "obfitości łask Bożych, aby zawsze Dziewica - Gwiazda Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II wypraszali bardzo potrzebne łaski, aby nasza Ojczyzna mądrze sie rozwijała, miała wspaniałych współpracowników, którzy modlą się za Ojczyznę i wspierali dobrym słowem i świadectwem swojego życia"

I to potwierdzili liderzy naszej rodziny w krótkim wywiadzie dla Radia Maryja, który przeprowadził o. Piotr. W stonowanych i spokojnych wypowiedziach podkreślali m. in. fakty zakładania tych pięknych ognisk jednoczących miłością całe polskie pokolenia Polaków. Choć to było ponad 20 lat temu pamiętają jak niekiedy zakładanie biur i kół odbywało sie w "niesprzyjających warunkach, wręcz niezachęcających do ich organizowania nawet w gronach naszych wierzących" - powiedziała p. W. Malinowska. – Łódzką Rodzinie R.M z Teofilowa przygarnął jako pierwszy śp. ks. Józef Caruk, były proboszcz  parafii MB Nieustającej Pomocy  przy ul. Chochoła.

Jest prawdą, że  Boże sprawy zawsze wzrastają, nie ustają, nie umierają. One szły wolnym krokiem, ale "szły", bo zawsze zwyciężają choć z przeciwnościami z hasłem na ustach założyciela Alleluja i do przodu. - I polski naród jest bardzo rozmodlony. I jeden Bóg wie ilu słuchaczy nauczyło się ukochanych modlitw Św. Jana Pawła II tj. Różańca św. i Koronki do Miłosierdzia Bożego  Losy i drogi Biur i Kół były różne, choć łączy ich jeden mianownik: niebywałe od początku trudności i wspólne jednoczące spotkania oraz nieustanna modlitwa za naszą umiłowaną Ojczyznę.

Nasz gość o. Piotr, redemptorysta podziękował wszystkim uczestnikom spotkania opłatkowego, na którym wszyscy sobie składają życzenia jak to bywa w rodzinie. Zachęcił nie tylko RRM, ale i innych naszych Rodaków do dalszej modlitwy za Ojca świętego, Kościół i Ojczyznę oraz za całą Rodzinę Radia Maryja. Zachęcał także do przekazywania co roku jednego procenta podatku na Fundację Nasza Przyszłość, której konkretnym owocem jest m.in.  film o błogosławionej Karolinie Kózkównie, dziewicy i męczennicy pt „Zerwany kłos”, które wejdzie na ekrany kin od 17 lutego b.r.