Królowie przemaszerowali ulicami miasta - I Koluszkowski Orszak Trzech Króli

6 stycznia bieżącego 2017r. na ulice ponad pół tysiąca miast wyruszyły barwne jasełkowe korowody. Do tego zacnego grona dołączyły także Koluszki, po ulicach, których przeszedł Orszak Trzech Króli. Wydarzenie to zostało zainicjowane Mszą Świętą w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP sprawowaną przez ks. dziekana Krzysztofa Nowaka. Po uroczystej Eucharystii wystawione zostało przedstawienie jasełkowe przygotowane przez rodziny Domowego Kościoła. Po krótkiej inscenizacji zakończonej pastorałką „Do szopy, do szopy wszyscy” uczestnicy usłyszeli komentarz będący równocześnie pytaniem o sens okresu Bożego Narodzenia oraz słowa zachęty: „Ruszaj z nami człowiecze w Orszaku Trzech Króli, aby złożyć hołd i pokłon Dziecinie Małej i wyznać, że wierzysz w Boga sercem całym”. Następnie na ulice Koluszek wyruszył orszak prowadzony przez trzech króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara, w których role wcielili się ks. Szczepan Zacha oraz dwóch przedstawicieli Kościoła Domowego. Grupa ta była głównym inicjatorem tego wydarzenia. Uroczystemu przemarszowi towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd przerywane czterema tematycznymi, wierszowanymi stacjami, na które złożyły się następujące sceny: Zwiastowanie, Nawiedzenie, Narodzenie oraz Pokłon. Cały pochód animowany był przez przedstawicieli organizatorów Orszaku Trzech Króli, którymi byli p. Aleksandra Szymczyk i Adrian Piasny.

Na uczestników jasełkowej parady czekali zebrani w kościele Św. Katarzyny Aleksandryjskiej tutejsi parafianie, którzy przywitali wszystkich, krótkim koncertem kolęd pod przewodnictwem scholi dziecięcej prowadzonej przez p. Paulinę Sasin. Do kolędowania włączyli się wszyscy nowo przybyli uczestnicy orszaku. Po złożeniu hołdu przez trzech Króli przy szopce betlejemskiej i przywitaniu przybyłych kolędników przez ks. proboszcza Grzegorza Świtalskiego wszyscy mogli poczęstować się gorącą herbatą, przygotowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną oraz ciepłym bigosem, zapewnionym przez rodziny Domowego Kościoła. Dodatkowo można było rozgrzać się przy rozpalonym nieopodal ognisku. Mimo siarczystego mrozu, wiele osób zdecydowało się uczestniczyć w tym radosnym wydarzeniu i przekazując później innym słowa zachęty do wyruszenia w przyszłorocznym Orszaku Trzech Króli.