Archidiecezja Łódzka
IV Niedziela Zwykła 29 I 2017
08:18 | 28.01.2017 | Wyświetleń: 1532

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na  niedzielę 29 stycznia 2017 r.

1. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w czwartek 2 lutego. W tym dniu o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski. Kuria Metropolitalna Łódzka zaprasza do wspólnej modlitwy kapłanów, alumnów seminariów duchownych, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich.

2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza młodzież męską ze szkół ponadgimnazjalnych oraz III klas gimnazjum na rekolekcje pt.: „Wielka Degustacja” w dniach 3-5 lutego, które pomogą w poszukiwaniu własnej życiowej drogi. Skupienie rozpocznie się w piątek o godz. 17.30, zakończy natomiast w niedzielę po południu. Prosimy o zabranie ze sobą Pisma Św., różańca i rzeczy potrzebnych do noclegu (konieczny śpiwór). Zgłoszenia przyjmujemy do 2 lutego pod numerem tel. 42 66 48 888 lub drogą mailową: degustacja@wsd.lodz.pl. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej WSD (www.wsd.lodz.pl) oraz na załączonym plakacie. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

3. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” (ul. Ks. I. Skorupki 5, Łódź) zaprasza narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa na cykl spotkań pt.: „Wieczory dla Zakochanych”. Pierwsze z nich odbędzie się w czwartek 16 lutego o godz. 19.00. Zapisów można dokonywać po niedzielnych mszach akademickich w katedrze, począwszy od niedzieli 29 stycznia. „Wieczory dla Zakochanych” potrwają do 6 kwietnia.

4. OO. Jezuici przy parafii p.w. Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60) organizują co miesiąc spotkania dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej pt. „Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa”. Spotkaniu towarzyszą: profesjonalna muzyka na żywo, wspólna modlitwa śpiewem i tańcem oraz niezwykli goście znani z telewizji czy internetu. Za każdym razem to wyjątkowe wydarzenie gromadzi około 1000 młodych osób z całego miasta i archidiecezji.
Podczas najbliższego uwielbienia – 31 stycznia o godz. 19.00 – gościem będzie p. Piotr Oleksik (założyciel grupy piłkarskiej „Mekka Street”, współpracującej z Fundacją Realu Madryt), uwolniony z różnych nałogów świadek Jezusa. Więcej informacji na Facebooku: „Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa”.

5. Wydział Katechetyczny zaprasza na spotkania opłatkowe nauczycieli oraz katechetów 31 stycznia o godz. 17.00 do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tomaszowie Maz. (ul. Św. Antoniego 29). Spotkaniu będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Marek Marczak.