Archidiecezja Łódzka
Ferie zimowe w parafii Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu
20:46 | 27.01.2017 | Wyświetleń: 746

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wspólnie z Ks. proboszczem oraz Urzędem Miasta Zgierza od kilku lat organizują półkolonie w okresie ferii zimowych dla dzieci.

W tym roku dzieci miały możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego połączonego z edukacją, które dostarczyły im niezapomnianych wrażeń.

W czasie ferii dzieci miały zorganizowane wycieczkę do Łodzi i zwiedzanie; dworca Fabrycznego, Palmiarni, wizyta w Kościele Baptystów, Schronisku Młodzieżowym. Naukę jazdy na łyżwach na lodowisku w Zgierzu, zajęcia sportowe na terenie świetlicy ,widowisko aktorów w Bibliotece Miejsko –Powiatowej, zabawy oraz warsztaty plastyczne. Wybraliśmy się też Śladami Swiętej Faustyny Kowalskiej do Świnic Warckich, Głogowca miejsca gdzie urodziła się Święta Faustyna znana na całym świecie. Z życiorysem S. Faustyny zapoznała nas siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Zgromadzenie Sióstr MB Miłosierdzia uznało błogosławioną Siostrę Faustynę za swoją duchową współzałożycielkę. Obecnie Zgromadzenie pełni swoją misję głosząc miłosierdzie słowem i świadectwem życia, wypraszając miłosierdzie Boże dla całego świata, czyniąc miłosierdzie wobec dziewcząt potrzebujących moralnej odnowy, samotnych matek, osób niepełnosprawnych i chorych.

Dalej udaliśmy się do Tumu do Kolegiaty- pod wezwanie NMP i św. Aleksego. Kolegiata powstała w połowie XII w., co czyni ją jedną z najstarszych, zachowanych świątyń na terenie Polski. Nie mogło tez zabraknąć hasania na śniegu w Górze Świętej Małgorzaty.

Dziękuję osobom które swoim świadectwem świadczą o miłości do bliźniego i życiu wartościami chrześcijańskimi. : Alinie Laszczak, Hani Wójciak, Marii Rogali ,Urszuli Kucharskiej, Katarzynie Wieczorek, Marii Olszewskiej dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu-Witoldowi Królewiakowi oraz jego pracownikom Dziękuję rodzicom którzy wspierali i pomagali w organizacji czasu wolnego. Kazimierzowi Walczakowi za usługi przewodnickie. Pani Dorocie Milczarek gdzie dzieci pod jej opieką stawiały pierwsze kroki na łyżwach Prezydentowi miasta Zgierza Przemysławowi Staniszewskiemu za możliwość skorzystania przez dzieci z różnych aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz wsparcie materialne. Nad całością czuwała Marianna Strugińska-Felczyńska.