Archidiecezja Łódzka
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1 I 2017
12:47 | 30.12.2016 | Wyświetleń: 1451

1. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki zaprasza na widowisko ewangelizacyjne pt.: „Betlejem w Łodzi”. Zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata w wykonaniu najbardziej znanych artystów scen polskich. Koncert „Betlejem w Łodzi” odbędzie się w czwartek 12 stycznia o godz. 19.00 w Atlas Arenie (ul. Bandurskiego 7, Łódź). Patronat honorowy: Pani Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski. Bilety są do nabycia w parafiach i na stronie internetowej www.bilety24.pl.

2. Kuria Metropolitalna Łódzka informuje, że 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 11.00 w kościele p.w. Zesłania Ducha Św. w Łodzi (ul. Piotrkowska 2) będzie celebrowana Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego. Po Mszy św. i modlitwie „Anioł Pański” (ok. godz. 12.00) barwny korowód kolędników, organizowany przez Stowarzyszenie Powrót Trzech Króli, przejdzie ulicą Piotrkowską od placu Wolności do Bazyliki Archikatedralnej. Trzej królowie jadąc na koniach i na wielbłądzie wraz z aniołami i pastuszkami udadzą się do żywej szopki przed Bazyliką Archikatedralną by oddać pokłon Dzieciątku Jezus. Na zakończenie w katedrze odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu dziecięcego zespołu „Mały Chór Wielkich Serc”. Zachęcamy rodziny naszego miasta, aby w kolorowych strojach kolędników uczestniczyły w Orszaku, który jest formą nowej ewangelizacji i wpisuje się w duszpasterskie hasło roku „Idźcie i głoście”.

3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza 7 stycznia o godz. 18.00 na spotkanie opłatkowe z udziałem Księdza Biskupa Ireneusza Pękalskiego do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi (ul. Św. S. Kostki 14).

4. Parafia św. Antoniego w Łodzi-Łagiewnikach organizuje Seminarium Odnowy Wiary, które poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji z Otwocka. Odbywać się ono będzie od 6 lutego do 27 marca w osiem kolejnych poniedziałków o godz. 19.00. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie.