Archidiecezja Łódzka
Święto muzyki kościelnej 2016
15:07 | 15.11.2016 | Wyświetleń: 709

Śpiewajcie Panu pieśń nową.
Pełnym głosem pięknie Mu śpiewajcie! (Ps 33)

 

Kochani Bracia i Siostry Muzycy Kościelni!
Przyjmijcie serdeczne pozdrowienia od Tronu Jasnogórskiej Pani.

22 listopada przeżywamy wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, Patronki muzyki i śpiewu kościelnego, z którym łączymy Święto Muzyki Kościelnej.

W tym roku dziękujemy Panu Bogu za 1050-lecie Chrztu Polski oraz za jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Ta wielka łaska dotknęła każdego z nas, kiedy śpiewem uwielbialiśmy Miłosierdzie Pana, który dokonywał wzrostu naszej wiary. Od naszej wiary, od naszej relacji z Bogiem, zależy kształt naszego życia i posługiwania w Kościele.

Życzę wszystkim Duszpasterzom oraz Muzykom kościelnym głębokiego zjednoczenia z Chrystusem, podążania drogą Miłości, która na Krzyżu zajaśniała swym blaskiem, a objawiając swą moc w Zmartwychwstaniu, przywróciła nam życie wieczne.

22 listopada
w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze
o godz. 15.30
odprawię Mszę świętą za wszystkich Muzyków kościelnych w Polsce.

VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Muzyków Kościelnych

Wraz z Duszpasterzami Muzyków Kościelnych, Stowarzyszeniem Polskich Muzyków Kościelnych, Federacją Caecilianum, Polską Federacją Pueri Cantores zapraszamy Was – organistów, kantorów, dyrygentów, członków chórów, scholi liturgicznychi i zespołów instrumentalnych – na VIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Muzyków Kościelnych, która odbędzie się na Jasnej Górze 18 lutego 2017 roku.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.00 Liturgią Pokutną, następnie konferencja, przygotowanie do liturgii oraz uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Gregera – przewodniczącego Podkomisji ds. Muzyki Kościelnej, działającej w ramach Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

 

z modlitwą
o. dr Nikodem Kilnar OSPPE
Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych