Autor: Antoni Zalewski
Misje Miłosierdzia w parafii NSJ w Tomaszowie Maz.

W dniach 19 - 26.11 b.r. Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim przeżywa nadzwyczajne w swej treści oraz formie Misje Miłosierdzia, przygotowujące wiernych do uroczystości konsekracji kościoła, która nastąpi już w najbliższą niedzielę.

Misje prowadzą misjonarze miłosierdzia - ojcowie jezuici o. Ryszard Ożóg oraz o. Krzysztof Łaszcz. Wyjątkowy czas rozpoczęła uroczysta procesja z obrazem "Jezu ufam Tobie" oraz Msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Ireneusza Pękalskiego, pochodzącego z Parafii NSJ. Misyjne dni obfitują w niezwykle cenne i mądre kazania, nauki stanowe, piękne Msze św., sakramenty święte, nabożeństwa, apele misyjne, nabożeństwa "Godzina święta", projekcje filmów, co niezwykle cenne - wierni mogą także obcować z relikwiami św. siostry Faustyny - sekretarki Bożego Miłosierdzia.

Misje zakończy sobotnia , wieczorna Msza św., której przewodniczyć będzie dziekan dekanatu tomaszowskiego.