Archidiecezja Łódzka
Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata 20 XI 2016
20:43 | 19.11.2016 | Wyświetleń: 1330

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej do przekazania wiernym w niedzielę 20 listopada 2016 r.

 1. Europejskie spotkanie młodzieży w Rydze organizowane przez wspólnotę Braci z Taizé odbędzie się w dniach od 28 grudnia 2016 roku do 1 stycznia 2017 roku. Szczegóły dotyczące wyjazdu można uzyskać w Duszpasterstwie Akademickim „Piątka” bądź w biurze Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej.

2. Drugie spotkanie z cyklu „PKB Młodych” (Praktyczna Korzyść Błogosławieństw) odbędzie się w piątek 25 listopada o godz. 19.00 w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) na temat: Błogosławieni którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni (Mt 5, 4). Poprowadzą je, odpowiadając na pytania młodzieży, Aneta i Piotr Kosmowscy z ruchu Światło – Życie z Łodzi.

3. Ośrodek Pomocy Duchowej (Ks. Grzegorz Korczak) zaprasza do udziału w Nabożeństwie Pokutnym, które będzie miało miejsce w pierwszą niedzielę Adwentu 27 listopada o godz. 15.30 w kościele p. w. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowej 40). Poprowadzony rachunek sumienia przygotuje uczestników do spowiedzi generalnej. Po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00.

4. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy Społecznej serdecznie zaprasza 18 października do parafii p. w. Św. Faustyny w Łodzi (pl. Niepodległości 1) wszystkich związanych z posługą chorym na spotkanie o godz. 17.00 i następującą po nim Mszę św. o godz. 18.00.

5. Szkołę Rodzenia, czyli przygotowanie rodziców do porodu, karmienia naturalnego, pielęgnacji noworodka i pełnienia ról rodzicielskich, prowadzi Centrum Służby Rodzinie w Łodzi (ul. Broniewskiego 1a). Udział w zajęciach jest nieodpłatny, a zapisy przyjmowane są w siedzibie Centrum Służby Rodzinie, bądź przez telefon (42 682 20 22).

6. Wychodząc naprzeciw trosce o właściwą muzykę w liturgii sakramentu małżeństwa, wyrażaną w wielu zadawanych pytaniach o odpowiedni repertuar ślubny, zarówno dotyczącym śpiewu, jak i muzyki instrumentalnej, zapraszamy na skupienie dla organistów Archidiecezji Łódzkiej. Serdecznie prosimy wszystkich Księży Proboszczów o umożliwienie uczestnictwa swoim organistom w tym dniu skupienia oraz o pokrycie kosztów (60 zł). Skupienie odbędzie się 24 listopada (czwartek) w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej (ul. Zgierska 123) w dwóch grupach:
10.00-13.30 dla organistów z dekanatów: bełchatowskiego, brzezińskiego, koluszkowskiego, łaskiego, piotrkowskiego, poddębickiego, szczercowskiego, tomaszowskiego, widawskiego, wolborskiego i zelowskiego,
17.00-20.30 dla organistów z dekanatów: łódzkich, aleksandrowskiego, konstantynowskiego, ozorkowskiego, pabianickiego, strykowskiego, tuszyńskiego i zgierskiego.
Zgłoszenia należy kierować do 21 listopada na adres: smk@archidiecezja.lodz.pl z podaniem grupy (przedpołudniowa/popołudniowa).