Jezusowe Promyki z Ksawerowa zajęły I miejsce na Festiwalu w Zduńskiej Woli

Dnia 15 października 2016 r. schola „Jezusowe Promyki” z Ksawerowa wzięła udział w II Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „Śpiewamy dla Jana Pawła II” organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Społecznych im. Św. Jana Pawła II w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Zduńskiej Woli.

Festiwal ten uczcił 38. rocznicę wyboru Kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową. W zamyśle organizatorów Festiwal chciał promować bogactwo treści, jakie niósł w swojej posłudze św. Jan Paweł II. Występ scholi zaowocował zdobyciem I miejsca. II miejsce wyśpiewała nasza solistka Paulina Suchcicka.

Pragniemy w ten oto sposób pokazywać ludziom Pana Boga i dzielić się z nimi naszą wiarą, nadzieją i radością. Staramy się, by ten śpiew był piękną modlitwą podczas której wyśpiewujemy Bogu swoją miłość i wdzięczność. Tylko ten kto prawdziwie kocha, potrafi z głębi serca wydobywać najpiękniejsze dźwięki. Św. Augustyn powiedział: „Kto śpiewa, ten podwójnie się modli.”