Archidiecezja Łódzka
Rekrutacja 2016 do WSD w Łodzi – zakończona!
12:00 | 03.09.2016 | Wyświetleń: 964

W piątek 2 września, zakończyła się druga tura rekrutacji do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

– „Po złożeniu niezbędnych dokumentów, rozmowie kwalifikacyjnej z księdzem rektorem i psychologiem oraz rozwiązaniu testu z wiedzy religijnej z zakresu szkoły średniej, w drugiej turze rekrutacji, na pierwszy rok przyjętych zostało 5 kandydatów.” – mówi ks. Jarosław Pater, rektor WSD w Łodzi. „W sumie na pierwszym roku formację seminaryjną podejmie 12 alumnów.” – dodaje rektor.

Już w najbliższy poniedziałek tj. 5 września, klerycy pierwszego roku wyjadą na wyjazd integracyjny w góry, a następnie udadzą się do domu rekolekcyjnego wspólnoty „Ognisko Miłości” w Olszy k. Rogowa.

Rok akademicki w łódzkim seminarium rozpocznie się już 20 września br. tygodniowymi rekolekcjami, w których wezmą udział wszyscy klerycy. – „W tym roku formację w łódzkim seminarium podejmie 58 kleryków, studiujących na VI kursach.” – informuje ks. dr Pater.

Więcej informacji na temat seminarium, formacji oraz Towarzystwa Przyjaciół Seminarium, można znaleźć na stronie: www.wsd.lodz.pl lub na facebooku: www.facebook.com/wsdlodz/.