Autor:
I Powiatowego Przeglądu Pieśni Maryjnej i o Matce "RAZEM Z TOBĄ MATKO"

Konkurs zorganizował Zespół Szkół w Osiedlu Niewiadów wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ujeździe. W konkursie wzięła udział wielka grupa zawodników (indywidualnie i zespołowo) z Ujazdu, Osiedla Niewiadów, Tomaszowa, Zawady, Łaznowa, Popielaw i Luboczy k. Rzeczycy w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VI szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna. Konkurs ma łączyć zarówno przybliżenie młodzieży idei chrześcijańskiej, Maryjnej, podkreślanie roli rodziny i matki oraz ma umożliwić zdobywanie doświadczenia estradowego utalentowanym dzieciom i młodzieży. Wykonawcy przygotowali dwa utwory: jeden poświęcony Maryi a drugi związany z tematyką Dnia Matki. Zawodników oceniało jury w składzie: Wojciech Dyner – prezes Fundacji PRO MUZA, ks. Karol Drąg – wikariusz Parafii św. Wojciecha w Ujeździe, Roman Wojciechowski – wybitny muzyk ludowy i Mirosław Zieliński – pedagog i akompaniator zespołów ludowych działających w gminie Ujazd. Jury zwracało uwagę na dobór repertuaru, poziom wykonawczy, interpretację pieśni i ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy, natomiast wszyscy wykonawcy - pamiątkowe dyplomy. Wyniki konkursu będą opublikowane na stronie internetowej szkoły: niewiadow.edu.pl. Finał i rozdanie nagród będzie miało miejsce w niedzielę 29 maja po południowej Mszy Świętej połączonej z koncertem Galowym w kościele w Ujeździe.

Koordynatorem konkursu jest katechetka i nauczycielka chemii ze szkoły w Osiedlu Niewiadów Agnieszka Sitarek. Patronem medialnym jest „Nasz Dziennik”.