Archidiecezja Łódzka
Święto św. Marka Ewangelisty, patrona Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego i Ks. Bp. Marka Marczaka
16:00 | 18.04.2016 | Wyświetleń: 723
Święto św. Marka Ewangelisty, patrona Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego i Ks. Bp. Marka Marczaka

Zbliża się dzień Imienin naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity Marka Jędraszewskiego. W liturgiczne święto świętego Marka Ewangelisty, tj. w poniedziałek 25 kwietnia, we wszystkich kościołach Archidiecezji Łódzkiej będą zanoszone modły w intencji Dostojnego Solenizanta.
Główna uroczystość odbędzie się tego dnia o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej łódzkiej. Koncelebrze będzie przewodniczył Arcybiskup Metropolita Łódzki. Święty Marek Ewangelista jest także Patronem Księdza Biskupa Marka Marczaka, Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Łódzkiej, który swoje imieniny będzie obchodził wspólnie z Księdzem Arcybiskupem Metropolitą.

Do udziału w tej uroczystości serdecznie zapraszamy kapłanów diecezjalnych i zakonnych, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich. We wspólnocie Kościoła łódzkiego, za wstawiennictwem św. Marka Ewangelisty będziemy prosić Chrystusa o błogosławiony dar wielorakich łask i błogosławieństw dla naszego Arcybiskupa Metropolity i Biskupa Pomocniczego.

Po zakończeniu Mszy św. przewidziano w rezydencji Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego możliwość składania indywidualnych życzeń.