Archidiecezja Łódzka
Wakacje Ministrantów z Bełchatowa
21:25 | 07.07.2015 | Wyświetleń: 239

W minioną niedzielę, blisko 20 ministrantów z parafii NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie, zakończyło swój wakacyjny wypoczynek nad polskim morzem.

Coroczny wyjazd jest nagrodą dla najbardziej sumiennych członków parafialnej służby liturgicznej i podziękowaniem za ich ofiarną pomoc w ciągu całego roku.

Miejscem wypoczynku była urocza, nadmorska miejscowość Mikoszewo położona na Mierzei Wiślanej. Piękna pogoda pozwoliła każdego dnia cieszyć się słońcem i kąpielami w morzu. Nie brakło wycieczek i poznawania piękna okolicy. Podziwialiśmy zachód słońca przy ujściu Wisły do morza, w lasach Mikoszewa szukaliśmy ukrytych skarbów, a w nocy z lampami UV przeczesywaliśmy piasek na plaży, licząc na znalezienie wielu bursztynów. Pływaliśmy także statkiem po Zalewie Wiślanym. Okazją do poznania trudnej historii naszego kraju były odwiedziny i zwiedzanie Obozu Koncentracyjnego w Sztutowie. W ośrodku czas wypełniały dziesiątki meczów w siatkówkę, zaś pobliski Orlik był areną zaciętych rozgrywek w piłkę nożną.

Wspólnie modliliśmy się i pamiętaliśmy o Bogu, oddając Mu cześć w miejscowej świątyni.

Wyjazd miał jedną wadę – był za krótki. Po tygodniu trzeba było powrócić do domu, a zadowolone miny uczestników wskazywały, że był to dobry czas budowania pięknych przyjaźni i mocnych więzi.

Warto zaznaczyć, że koszt wyjazdu po stronie uczestników był minimalny, udało się bowiem uzyskać pomoc ze środków miejskich, ponadto skorzystaliśmy z życzliwości księdza proboszcza oraz parafian, którzy wsparli wyjazd finansowo i rzeczowo. Za okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać, zwłaszcza w stronę masarni Marczak i piekarni z Dobrzelowa.

ks. Karol Skowroński