Autor:
Zaproszenie do udziału w konkursie „RODZINNE CHOINKI Z GWIAZDĄ BETLEJEMSKĄ”

Celem konkursu jest nawiązanie do polskich tradycji obchodów Bożego Narodzenia oraz przypomnienie znaczenia i symboliki zarówno

-Gwiazdy Betlejemskiej, będącej nieodzownym atrybutem świąt Bożego
Narodzenia, którą gdy ujrzeli Mędrcy „bardzo się uradowali”. Jak pisze św. Mateusz – pojawiła się na niebie gwiazda, która się przemieszczała tak, aby zaprowadzić Mędrców do miejsca narodzin Jezusa.

-choinki, która jest symbolem na wskroś chrześcijańskim, ma symbolizować rajskie drzewo poznania dobra i zła czy też drzewo krzyża, na którym Chrystus uniżył samego siebie i dokonał Odkupienia świata;

-jak i ozdób choinkowych, które także stanowią ważny element religijnego przeżywania uroczystości Bożego Narodzenia.

Konkurs przeznaczony jest dla Rodzin – prace wykonują dzieci (przedszkolaki,uczniowie szkół podstawowych) z pomocą rodzeństwa, rodziców, dziadków itp..

Zaproszenie do udziału w konkursie stwarza okazję do integracyjnej pracy całej rodziny. Wykonane prace będą z pewnością dumą dla poszczególnych rodzin.Prace konkursowe, podobnie jak rok temu Szopki, przyozdobią prezbiterium naszej kaplicy.

Ufamy, że przygotowane rodzinnie choinki z Gwiazdą Betlejemską będą dla Parafian i Gości ciekawą i miłą dla oka świąteczną niespodzianką i inspiracją.Zachęcamy do wykonywania ozdób własnoręcznie.

Do udziału w konkursie zapraszają:
Duszpasterze Parafii NMP Częstochowskiej

Współpraca organizacyjna:
Domowy Kościół

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Parafii

www.czestochowskabrzeziny.pl