Autor:
Koncert Liturgicznych Pieśni Maryjnych

W czasie koncertu młodzież wykonała pieśni należące do skarbca pieśni liturgicznych sławiących Najświętszą Maryję Pannę. Między innymi: Witaj Gwiazdo Morza, Zawitaj Królowo Różańca Świętego, O Matko Miłościwa; nie zabrakło pieśni w języku łacińskim. W kościele zgromadzili się wierni z parafii zgierskich, wśród nich liczną grupę stanowili ludzie młodzi.

Na zakończenie koncertu dzięki ogromnej serdeczności naszego proboszcza księdza kanonika doktora Krzysztofa Kołodziejczyka odbyła się zbiórka ofiar na rzecz rozwoju scholi parafialnej.

Święty Augustyn podkreślał, że kto dobrze śpiewa, ten dwa razy się modli. Niech zatem nasz śpiew liturgiczny podczas Eucharystii będzie wysławianiem Najwyższego Boga.