Archidiecezja Łódzka
Caritas Polska z pomocą dla ofiar prześladowań w północnym Iraku
11:19 | 19.08.2014 | Wyświetleń: 301
Caritas Polska z pomocą dla ofiar prześladowań w północnym Iraku

Łącząc się z Papieżem Franciszkiem oraz wspólnotą międzynarodową w modlitwie i apelu o pokój w północnym Iraku, Caritas Polska spieszy z pomocą poszkodowanym.

Chrześcijanie i inne grupy etniczne i religijne wskutek bezprecedensowej agresji ze strony bojowników Państwa Islamu znajdują się w sytuacji zagrożenia życia. Ponad 300 000 osób, które musiały opuścić domy rodzinne, potrzebuje pilnej pomocy w postaci żywności, pitnej wody, odzieży, namiotów, środków higieny oraz artykułów i sprzętów, koniecznych do przeżycia. Potrzebna jest również pomoc medyczna i psychologiczna.

Wsparcie humanitarne niesie Caritas Irak we współpracy z Caritas Internationalis i Papieską Radą Cor Unum. Do tych międzynarodowych działań dołączyła także Caritas Polska i we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP specjalnym transportem lotniczym do Irbilu przesłała jako pomoc humanitarną: namioty, koce, środki spożywcze oraz artykuły pierwszej potrzeby o wartości 68 512 zł. Tak szybki odzew był możliwy dzięki hojności ofiarodawców.

Jednocześnie Caritas Polska kieruje prośbę o dalsze wpłaty na rzecz pomocy poszkodowanym w Iraku północnym, która będzie koordynowana poprzez struktury Caritas.

Naszą akcję można wesprzeć poprzez wpłaty na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem IRAK

http://caritas.pl/aktualnosci/wiadomosci-z-polski-i-ze-swiata/9760