Archidiecezja Łódzka
Białoruś: modlitwa w intencji prześladowanych
21:11 | 20.08.2014 | Wyświetleń: 309
Białoruś: modlitwa w intencji prześladowanych

Kościół Katolicki na Białorusi w dalszym ciągu modli się za prześladowanych chrześcijan w Iraku oraz w intencji pokojowego rozwiązania narastającego konfliktu. Wyrazem tej modlitwy była uroczysta Msza w mińskiej archikatedrze pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny. Eucharystii przewodniczył nuncjusz apostolski na Białorusi abp Claudio Gugerotti.

Na modlitwie zgromadzili się licznie przybyli wierni, przedstawiciele władz państwowych, korpus dyplomatyczny oraz wszyscy, którzy zechcieli wyrazić solidarność z prześladowanym narodem irackim, cierpiącym z powodu krwawych zamachów. Wszyscy modlili się o pokój na Bliskim Wschodzie.

W homilii abp Gugerotti powiedział, że „każdy człowiek dzisiaj jest zobowiązany do tego, by krzyczeć: nie zabijajcie w imię Boga!”. Hierarcha przypomniał także, że zabójstwo drugiego człowieka jest zawsze „bluźnierstwem i nieprzyjęciem Bożej miłości. Bóg kocha każdą istotę ludzką, jak więc można zabić stworzenie rąk Bożych?”. Hierarcha zaznaczył, że prawa człowieka są dzisiaj deptane i odrzucane przez wielu, a w tej wojnie, każdy człowiek jest ofiarą. „Ten głos, który dzisiaj wznieśliśmy, to pragnienie i modlitwa, aby na ziemi, we wszystkich częściach świata, zapanował pokój. Bo nawet tam, gdzie cierpi jeden człowiek, cierpi z nim całe społeczeństwo” – dodał arcybiskup.

Wszyscy uczestnicy liturgii zostali zachęceni do dalszej modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan, zarówno w Iraku, jak i wszystkich innych miejscach na świecie gdzie brakuje wzajemnej miłości, pokoju i dobroci.

http://episkopat.pl/radio_watykanskie/53001.1,Bialorus_modlitwa_w_intencji_przesladowanych.html