Archidiecezja Łódzka
Europejskie Forum Młodych w Częstochowie
20:44 | 17.07.2014 | Wyświetleń: 330
Europejskie Forum Młodych w Częstochowie

„Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” – pod takim hasłem odbywa się tegoroczne Europejskie Forum Młodych w Częstochowie. Spotkanie to organizuje Wspólnota Emmanuel.

W programie forum znalazły się konferencje, warsztaty i spotkania w grupach. Młodzi mają również czas na modlitwę wspólnotową, nieustanną adorację Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. Na większość wydarzeń obowiązują zapisy, poza piątkowym wieczorem miłosierdzia.

„Jeżeli ktoś chce być uczestnikiem forum w jakiejś części, to po zarejestrowaniu się na stronie internetowej i przyjściu do seminarium można być uczestnikiem we wszystkich częściach danego dnia, w tym, co jest przygotowane w programie – informują organizatorzy. – Oprócz tego w piątek około godz. 20.30 zapraszamy na otwarty wieczór miłosierdzia. On będzie dla każdego, nie trzeba się rejestrować, żeby przyjść”.

Na zakończenie spotkania, w niedzielę 20 lipca, kilkuset jego uczestników weźmie udział w ewangelizacji na ulicach Częstochowy.

radiovaticana.org